5 Temmuz Stadı'nda Okçular Şov Yaptı

Son Güncelleme : 03 Temmuz 2021 20:07
5 Temmuz Stadı'nda Okçular Şov Yaptı

Kahraman Türk Ordusunun 5 Temmuz 1938 günü kente girişinin 83'üncü yıldönümü dolayısıyla düzenlenen,‘ İskenderun 5 Temmuz Kültür, Sanat ve Turizm Festivali’ etkinlikleri kapsamında tarihi 5 Temmuz İskenderun Stadyumunda atlı okçuluk gösterisi yapıldı.

İskenderun Belediyesi, İskenderun Kaymakamlığı ve Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen ödüllü okçuluk yarışmalarında okçular hedefi vurmak için kıyasıya yarıştı.

İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel, festival etkinlikleri kapsamında okçuluk yarışmaları düzenlendiklerini söyledi. Gündel, bireysel okçuluk yarışmaların da derece yapanlara çeyrek altın verildiğini belirtti.

İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, “Festival kapsamında etkinliklerimiz ile güzel bir gösteri izledik. Tüm okçularımızı kutluyorum. Atlı okçularımızın gösterisi de muhteşemdi. İskenderun’umuzun kurtuluşu ile 5 Temmuz Kültür, Sanat ve Turizm Festivali etkinliklerimiz dolu dolu geçiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmaların finalinde gerçeklestirilen at üzerinde okçuluk gösterisi, at üzerinde ok atarak hedefi vurma, at üzerinde kılıçla karpuz kesme gösterisi büyük alkış aldı.

Yarışmalar sonunda dereceye girenlerin ödüllerini İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İskenderun Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel takdim etti.

Etiketler: Okçular Şov Yaptı, İskenderun Belediyesi, İskenderun Kaymakamlığı, Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle