Arsuz'da 15 Temmuz Etkinlikleri

Son Güncelleme : 16 Temmuz 2021 20:07
Arsuz'da 15 Temmuz Etkinlikleri

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde yaşanan hain darbe girişiminin 5. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Arsuz’da da de çeşitli etkinliklerle anıldı.

Hafta boyunca, camilerde mevlidi şerif okunması,  şehit aileleri ve gazilerimizi hanelerinde ziyaret ve şehitlik ziyareti organizasyonu gibi etkinliklerle devam eden programlar 15 temmuz akşamı saat 20:00 da başlayıp 00:30 da sona eren demokrasi nöbeti programı ile son buldu.

15 Temmuz Perşembe tarihleri günü saat 10:00 da şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yapılan şehitlik ziyareti gerçekleşti.

Öğle namazında şehitlerimiz için mevlidi şerif okunurken akşam 20:00 da Arsuz kent meydanında yoğun bir katılımla demokrasi nöbeti programı düzenlendi.

Programa Kaymakam Musa SARI, Garnizon Komutanı Hasan ÖZKAN, Belediye Başkan Vekili Mehmet Cevat AYDEMİR, Emniyet Müdürü Dinçer Dinsever KALKAN, kurum amirleri, Siyasi partiler ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları, şehit yakınları, gazilerimiz, mahallelerden katılımcılar, otel ve misafirhanelerde bulunan misafirlerin de yoğun katılımı ile düzenlenen programda şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşının okunması, Kur’an-ı kerim tilaveti, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar video sunumları, ilahilerin okunması ve mehteran gösterisi düzenlendi.

Törende konuşma yapan Kaymakam SARI, bu destanı yazan Ömer HALİSDEMİR, Ziya İlhan DAĞDAŞ, Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit düşen Hataylı şehidimiz Gülşah GÜLER’i ve onlarla birlikte şehit düşen  tüm şehitlerimizi ve gazilerimizin unutulmayacağı ve unutturulmayacağını belirtti. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize minnet ve şifa dilediğini ifade etti.

Programda Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Öğretmenevi ve Arsuz Belediyesinin çeşitli ikramları oldu.

Etiketler: Arsuz'da 15 Temmuz Etkinlikleri, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle