Ayhan Yavuz’a Azerbaycan Büyükelçisinden Teşekkür

Son Güncelleme : 22 Kasım 2021 12:11
Ayhan Yavuz’a Azerbaycan Büyükelçisinden Teşekkür

Azerbaycan Büyükelçi’si Rashad MAMMADOV Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’a teşekkür mektubu gönderdi.

Büyükelçi Rashad MAMMADOV, Azerbaycan’ın 8 Kasım-Zafer Bayramı dolayısıyla Başkan YAVUZ’un Sosyal Medya hesaplarından yaptığı kutlama mesajlarıyla ilgili gönderdiği teşekkür mektubunda;

Sayın Başkanım,

Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasındaki ilişkiler Dünya'da benzeri bulunmayan kardeşlik bağlarına dayanmakta olup, bu sağlam bağ acılı ve sevinçli günlerde ülkelerimizin birbirilerinin yanında vakarlı duruşlarıyla her fırsatta kendini göstermiştir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Azerbaycan'ın sevinci sevincimiz, kederi kederimizdir” şiarı ve bu şiarı destekler nitelikte olan, Azerbaycan'ın Umum Milli Lideri Haydar ALİYEV' in "Biz bir millet, iki devletiz” sözleri her zaman ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin ana çizgisini oluşturmuştur.

Bizler bu kardeşliğin en güzel örneğini yakın geçmişte Ermenistan'ın tekrar Azerbaycanlı sivillere karşı giriştiği saldırının hemen sonrasında, Azerbaycan*ın 27 Eylül 2020 tarihinde topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarmak için topyekûn başlattığı 44 günlük Vatan savaşında gördük. 44 günlük zaman zarfında bu savaşın halklarımızı birbiriyle dostluğun ötesinde, misline az rastlanır kardeşlik ruhuyla nasıl kenetlediğinin bir daha şahidi olduk. Tek vücut gibi kayıplarımıza beraber üzüldük, zaferlerimize beraber sevindik. 8 Kasım 2020 tarihinde Türk Dünyasının Kültür Başkenti olarak nitelendirdiğimiz Şuşa'nın işgalden kurtarılmasıyla taçlanan zaferimiz, Azerbaycan ve Türkiye halklarının yıllardır özlemini duyduğu Büyük Zafer sevincini de beraberinde getirdi.

Bugün I . Yıldönümünü kutladığımız 8 Kasım-Zafer Bayramı'nın halklarımız tarafından aynen bir yıl öncesinde olduğu gibi coşkuyla kutlandığını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ve savaşın zor günlerinde bizimle birlikte olarak, desteğini esirgemeyen Türkiye halkının, bugün de sevinçli anlarımızı paylaştığını görmek bizlerde tarif edilemez duygular bırakmaktadır.

Bu hususta Belediyeniz sınırları içerisindeki billboardlarda yayınlanan 8 Kasım-Zafer Bayramı kutlama mesajlarıyla bu coşkuya verdiğiniz destek nedeniyle, Size ve emeği geçen bütün kurum çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi bildirir ve ülkelerimiz arasındaki kardeşlik ilişkilerinin her geçen gün daha da gelişmesi yönünde sunduğunuz değerli katkıların devamını dileriz.” Dedi.

Etiketler: Ayhan Yavuz’a Azerbaycan Büyükelçisinden Teşekkür, Azerbaycan Büyükelçisi Rashad MAMMADOV, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle