Bahçeşehir Öğrencisi Olimpiyat Milli Takımında

Son Güncelleme : 26 Mart 2022 18:03
Bahçeşehir Öğrencisi Olimpiyat Milli Takımında

Bahçeşehir Koleji Hatay Fen ve Teknoloji Lisesi 12.sınıf öğrencisi A. Akif Çelikkaya, TÜBİTAK 29. Bilim Olimpiyatları Biyoloji dalında Altın Madalya kazandı.

Bu dalda Türkiye’de ilk 4 öğrenci arasına girerek Milli takıma seçilen Akif ; Temmuz ayında bu yıl  Ermenistan’da yapılacak olan, 75 ülkenin katılacağı  Dünya Olimpiyatlarında Ay Yıldızlı bayrağımızı gururla temsil edecektir.

1 Nisan Cuma günü Ankara’daki milli takım kampına katılacak olan Akif, 2 ay sürecek olan bu kampta başta Gazi üniversitesi hocaları ve diğer üniversite hocalarının da bulunduğu öğretim üyelerinden eğitim alacaktır.

Lise Müdürü Aytaç Erdoğan, öğrencilerinin elde ettiği bu başarının ardında, Akif’in üç yıldır sürdürdüğü yoğun hazırlıkların olduğunu söyleyerek, Akif’in daha başarılı olması için okul olarak destek vermeye devam ettiklerini söyledi. Bilim alanında başarılı öğrenciler yetiştirmek için akademik ve sosyal olarak desteğin önemine dikkat çeken Erdoğan, Hatay ili ve Bahçeşehir Koleji adına öğrencilerinin başarılarından gurur duyduklarını ifade etti. Öğrencilerin bilim olimpiyatlarına hazırlanmaları için programlarını sürdüreceklerini belirten Erdoğan, Akif’e Ermenistan’da yapılacak olan Dünya Bilim Olimpiyatlarında başarılar diledi.

 

 

Etiketler: Bahçeşehir Öğrencisi Olimpiyat Milli Takımında, Bahçeşehir Koleji Hatay Fen ve Teknoloji Lisesi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle