Başkan Yalçın: Önceliğimiz Çocuklarımızın Eğitimi

Son Güncelleme : 20 Kasım 2021 21:11
Başkan Yalçın: Önceliğimiz Çocuklarımızın Eğitimi

Yayladağı ilçesine bağlı Bozlu Mahallesi’nde 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur'an Kursu açıldı.

Yayladağı Belediyesinin destekleri ile açılışı gerçekleşen Kur’an Kursu için geçtiğimiz hafta kurdeleleri kesildi.

Açılışa; AK PARTİ Hatay Bölge Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk GÖKÇE, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Önceliğimiz Çocuklarımızın Eğitimi

Belediye olarak çocukların eğitim ve öğretimine önem verdiklerini söyleyen Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, "Göreve geldiğimiz günden bugüne ilçemizde yaşayan çocuklarımızın eğitimine destek verdik, vermeye devam edeceğiz. Bugünde ilçemizin önemli iş insanlarının katkısıyla Kur’an kursumuzu hizmete açıyoruz. Çocuklarımız Kur'an'ı Kerim'i öğrenip benimsemelerini öncülük edecek kişilere yardım ve desteklerimiz devam edecektir" dedi.

Hayırlı Olsun

Başkan Yalçın: “Bu kursumuz toplumda ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere açılmaktadır. Burada minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam'ın temel prensiplerini uygulamalı olarak öğreneceklerdir. Katkılarından dolayı İş Adamlarımız M. Şerif BİLGİ ve Cuma Bayraktar'a teşekkürlerimizi sunar, mahallemize ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” Diye konuştu.

 Yapılan konuşmaların ardından protokol mensupları tarafından kurdele kesilerek açılan kursta sınıflar gezildi ve destek veren iş insanlarına günün anısına plaket verildi.

 

 

Etiketler: Başkan Yalçın: Önceliğimiz Çocuklarımızın Eğitimi, Yayladağı Bozlu’da Kur’an Kursu Hizmete Açıldı, Yayladağı Belediyesi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle