CHUNGSUK KİM VE BERABERİNDEKİ HEYET BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

Son Güncelleme : 14 Kasım 2023 11:11
CHUNGSUK KİM VE BERABERİNDEKİ HEYET BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

Güney Kore’den Hatay’a gelen Methodıst Kilisesi’nde Piskopos(Bishop) Chungsuk Kim ve beraberindeki heyet Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

SAVAŞ: UZAK DOĞU’DAKİ EN ÇOK ANLAŞTIĞIMIZ ÜLKE GÜNEY KORE’DİR

Başkan Savaş konuşmasında, “ Bizim Uzakdoğu’da en çok anlaştığımız ülke Güney Kore’dir. Geçmişte yaşanan mücadelelerde destekler verildi. Orada bizim Türk Bayrağımız var. Geçmişte her iki devletin arasındaki önemli münasebeti bugüne kadar taşıdığınız için teşekkür ederiz. Yarın kimin başına ne gelecek bilemeyiz. Mühim olan zor günlerde dostlarımızı yanımızda görmek. Siz sıkıntıdayken de büyüklerimiz sizlere yardımcı olmuştu. Güney Kore’de bu yardımları hiç unutmadı” dedi.

KİM: GÜN GEÇTİKÇE HATAY’IN DÜZENE GİRDİĞİNİ GÖRÜYORUM

Hatay’a bu gelişinde insanları daha umutlu gördüğünü söyleyen Chungsuk Kim , “ Üçüncü kez Antakya’ya geliyorum. Daha önceki gelişimde Hataylılar daha umutsuzdu. Gün geçtikçe Hatay’ın düzene girdiğini görüyorum. Mayıs ayında geldiğimde yıkıntılar çok fazlaydı. Bu gelişimde yıkıntıların daha çok temizlendiğini ve biraz düzene girildiğini görünce çok mutlu oldum. Sizlerle de beraber olmaktan çok mutluyum” diye konuştu.

Görüşmede Word Vision Temsilcileri Hatay’a yardım ve işbirliği yapmak istediklerini de belirtti.

Gerçekleştirilen ziyarette Piskopos Chungsuk Kim’e Word Vision Başkanı Myunghwan CHO, Word Vision Direktörü Johan Mooij, Word Vision Kıdemli Türkiye Temsilcisi Cenk Kalfaoğlu, Kookmin Gazetesi Başkanı Jaewon Byun, Antakya Protestan Kilisesi Pastörü Yakup Chang de eşlik etti.

Etiketler: CHUNGSUK KİM VE BERABERİNDEKİ HEYET BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ, Güney Kore, Hatay, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle