ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER…

Son Güncelleme : 31 Mart 2023 21:03
ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER…

İskenderun Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü ve Kırşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü çadır kentte yaşayan depremzede çocuklara etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

İskenderun Yıldırım Tepe Mahalle Muhtarlığı yanındaki Çadır Kentte gerçekleştiren etkinliğe Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ve Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara ve İskenderun Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Yılmaz Balaman ve Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin katılım sağladı.
İskenderun Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü ve Kırşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü Personelleri, depremzede çocukların yüzünü boyayarak, keyifli vakit geçirmelerini sağladı.
İskenderun Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından psikososyal destek verilen çocukların, yüz boyama etkinliği ve palyaço gösterileriyle deprem psikolojisinden uzak vakit geçirmesi sağlanıyor.
Depremden etkilenen çocukların yaşadıkları zorlu süreci aşmaları için oyun ve spor temelli sosyal destek çalışması yürüten ekipler, çocukların korkularını atlatmaları ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla eğitmenler eşliğinde resim, akıl ve zeka oyunları, yüz boyaması, gibi etkinlikler yapıyor.
Etkinliklerde yapılan yarışmalara katılan çocuklar keyifli dakikalar yaşadı.

Etiketler: ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER…, İskenderun Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü, Kırşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle