GÜNCEL

Medeniyetler Korosundan Vali Doğan’a Ziyaret

medeniyetler-korosundan-vali-dogana-ziyaret-- Hatay Valisi Rahmi Doğan, Medeniyetler Korosu Derneği Başkanı Yılmaz Özfırat ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Güzelmansur’dan Sel Ve Dolu Mağduru Çiftçiler İçin Kanun Teklifi

guzelmansurdan-sel-ve-dolu-magduru-ciftciler-icin-kanun-teklifi CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, 2018’de ve 2019’un Ocak ayında yaşanan sel ve dolu afetleri nedeniyle zarar gören tüm çiftçilerin zararlarının tamamının karşılanması için kanun teklifi

Sosyal Medyadan Sosyal Meydana Dediler, Kar Kış Demeden Çocuklar İçin Koştular

sosyal-medyadan-sosyal-meydana-dediler-kar-kis-demeden-cocuklar-icin-kostular İskenderun, Belen ve Arsuz’ daki köy okullarında yaptıkları etkinliklerle adından sıkça söz ettiren ve hava şartlarını gözetmeden karda olsa kışta olsa oturmak bize yakışmaz diyen İskenderun Gençlik

Kadın Cinayetlerine Karşı Çığlıklar Samandağ’dan Dünyaya Yayıldı

kadin-cinayetlerine-karsi-cigliklar-samandagdan-dunyaya-yayildi Ukrayna’da katledilen Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi için Hatay Kadın Platformu ve Samandağ Kadın Platformu tarafından Buket Yıldız’ın Ailesinin katılımı ile bir basın açıklaması gerçekleşti.

Öğrenciler Satranç Heyecanını Kaymakam Yönden İle Paylaştı.

ogrenciler-satranc-heyecanini-kaymakam-yonden-ile-paylasti İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu 2.sınıf öğrencileri satranç heyecanını Kaymakam İskender Yönden ile paylaştı.

Güler, Down Sendromlu Çocuklar İle Bir Araya Geldi

guler-down-sendromlu-cocuklar-ile-bir-araya-geldi AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler Down Cafe ye ziyarette bulunarak Down Sendromlu çocuklarımız ile bir araya geldi.

Başarılı Müdür Kilis’e Tayin Oldu

basarili-mudur-kilise-tayin-oldu İskenderun Milli Emlak Müdürlüğü’nü kuran ve pek çok başarılı çalışmaya imza atan Müdür Yardımcısı Halil Özel’in tayini Kilis’e çıktı.

AİLELERE KARNE UYARISI

ailelere-karne-uyarisi “Sonuç değil süreç önemlidir.”

Dünyayı Çocuklar Güzelleştirecek

dunyayi-cocuklar-guzellestirecek Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Suriyeli sığınmacı çocuklar için kardeş şehir Aalen Belediyesi tarafından yaptırılan okula, bir okulda eğitim gören çocuklardan spor malzemesi yardımı geldi.

AYKOME Ocak Ayı Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

aykome-ocak-ayi-genel-kurul-toplantisi-gerceklesti Hatay Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME), aylık genel kurul toplantısı HBB Meclis Salonunda 16.01.2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Genel Müdür Çaparali Yağmurdan Zarar Gören Vatandaşları Ziyaret Etti

genel-mudur-caparali-yagmurdan-zarar-goren-vatandaslari-ziyaret-etti Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Hatay ili genelinde sağanak yağış nedeniyle oluşan sorunları gidermek adına HATSU ekipleri tarafından yapılan

Başkan Savaş İstanbul’da Büyük İlgiyle Karşılandı

baskan-savas-istanbulda-buyuk-ilgiyle-karsilandi Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kentin ve ülkenin dinamiklerini oluşturan sivil toplum kuruluşu, dernek ve federasyon temsilcileri ile her fırsatta bir araya gelmeye devam

OYAK Maden Metalürji Grubu’na 5 ödül

oyak-maden-metalurji-grubuna-5-odul OYAK Maden Metalürji Grubu şirketleri fark yaratan çalışmalarla beş ödül birden aldı. Erdemir, İsdemir ve Ersem, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği

Başkan Mithat Nehir’den Karneler Günü Mesajı

baskan-mithat-nehirden-karneler-gunu-mesaji Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Talasemi Yöneticileri Dr.Mahmut Bayrakçıoğlu'nu Ziyaret Etti

talasemi-yoneticileri-drmahmut-bayrakcioglunu-ziyaret-etti Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, federasyon yönetim kurulu üyesi Dr. Gönül Oktay, dernek yönetim kurulu

Kaymakam Yönden'in 2018-2019 Eğitim Ve Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

kaymakam-yondenin-2018-2019-egitim-ve-ogretim-yili-yariyil-tatili-mesaji İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, okullarımızın 2018-2019 yılı birinci yarıyıl tatiline girmesi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Samandağ Geleneksel Ras El Seni Etkinliği Cumartesi Günü Gerçekleştirilecek

samandag-geleneksel-ras-el-seni-etkinligi-cumartesi-gunu-gerceklestirilecek Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi işbirliği ile Samandağ ilçesi önemli sosyal ve kültürel bir etkinliğe daha hazırlanıyor. 19 Ocak 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Geleneksel Ras

Başkan Yavuz’un 2018-2019 Eğitim Ve Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

baskan-yavuzun-2018-2019-egitim-ve-ogretim-yili-yariyil-tatili-mesaji Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, okullarımızın 2018-2019 yılı birinci yarıyıl tatiline girmesi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

BAHÇEŞEHİR HATAY ŞAMPİYONU

bahcesehir-hatay-sampiyonu Bahçeşehir Koleji yıldız erkek basketbol takımı bütün rakiplerini geride bırakarak Hatay Şampiyonu oldu.

Vali Doğan, AÇSH İl Müdürlüğünden Brifing Aldı

vali-dogan-acsh-il-mudurlugunden-brifing-aldi Hatay Valisi Rahmi Doğan, kurumlardan brifing almaya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile devam etti.