Arsuz’da Muz Hasadı...

arsuzda-muz-hasadi-

Arsuz Üçgüllük Mahallesi’nde başlayan muz hasadı nedeniyle İlçe Tarım Müdürlüğü koordinesinde belirli yerel aktörlerin de katılımı ile muz hasadı için bir program düzenlendi.
07 Ekim 2019 Pazartesi 15:48

 Kaymakam Musa SARI, Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün ÇOLAKOĞLU, Arsuz İlçeTarım Müdürü Serkan YILMAZ, Arsuz Ziraat Odası Başkanı ve Ak Parti İlçe Başkanı Bünyamin NAL, çiftçiler ve basının katılımı ile muz hasadı gerçekleştirilirken muz rekoltesi ve diğer detaylar üzerine bilgilendirmeler yapıldı.

Çiftçi Rasim SAPMAZ’ a ait muz serasında gerçekleştirilen hasatta konuşma yapan Kaymakam SARI, ilçemizde yaklaşık 650 dönüme yakın muz serasının olduğunu, Türkiye’de muz ekimi olarak üçüncü sırada Hatay ilinin bulunduğunu, muzun ithal muz kalitesinde olduğunu, piyasa sorunu olmadığını ve her geçen yıl seraların arttığını, gerek Kalkınma ajansı ve gerek Ziraat Bankası kredileri ile hem yeni sera hem de modernizasyon çalışmalarına destek verildiğini ifade ederek çiftçilere bol kazanç dilediğini belirtti.

 İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün ÇOLAKOĞLU ‘da yaklaşık Arsuz ilçemizde 28 çiftçimizin bulunduğunu, bakanlığın ve çeşitli kredi kuruluşlarının desteği ile yeni seralar ve modernizasyon çalışmalarının devam ettiğini ve kendilerinin de bütün teknik personelleri ile birlikte bu çalışmaları desteklediklerini, bu yıl 4000 tonun üzerinde muz hasadı beklendiğini ifade ederek çiftçilere bol kazanç dilediğini belirtti.

Heyet daha sonra hasadı yapılan muzun yıkanıp depolanmasının yapıldığı depolara geçerek çalışmaları yerinde incelediler.


Haber okunma sayısı: 97

Haberin etiketleri:

Arsuz’da Muz Hasadı...


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HATAY - HAVA DURUMU

HATAY

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ