Arsuz’un Genç Şefleri GastroAntalya'dan Madalyalarla Döndü

arsuzun-genc-sefleri-gastroantalyadan-madalyalarla-dondu

Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Lisesi aşçılık bölümü öğrencileri Antalya'da düzenlenen Gastronomi Festivali'nden madalyalar ile döndü.
01 Aralık 2019 Pazar 01:02

 Arsuz  Uluçınar Mesleki ve Teknik Lisesi aşçılık bölümü öğrencileri Antalya’da 37 Ülkenin katılım sağladığı GASTROANTALYA FESTİVALİNE katıldı.

Türkiye Aşçılar Federasyonu, Akdeniz Pastacılar ve Genç Aşçılar Derneği, Tafed-Taşfed ve Apgad işbirliği ile düzenlenen Gastroantalya Festivali yarışmasından bir altın, bir gümüş ve bir bronz madalya ile döndüler. Balık tabağı sunumu, modern mutfak çeşitleri, yöresel yemekler ve farklı kategorilerde yarışların düzenlendiği yarışmada öğrenciler, Tuğçe KORKMAZ lise düzeyi okulları öğrenci aşçı balık yarışmasında bronz madalya kazanırken, Zehra DENİZ lise düzeyi okulları öğrenci aşçı balık yarışmasında gümüş, ana yemek kategorisinde ise altın madalya kazandı.
Madalya kazanan öğrencileri Kaymakam Musa SARI, Okul Müdürleri Yusuf KURTAR ve Öğretmenleri Nizamettin DAĞKAZAR önderliğinde makamında kabul etti.

Kaymakam SARI, bu mesleğin kendilerini geliştirdikleri taktirde önünün çok açık olduğunu, ileride herkesin aradığı ünlü bir aşçı olabileceklerini, beş yıldızlı otellerde görev alabileceklerini, kendi işyerlerini açabileceklerini, çok yüksek bir gelir seviyesine de ulaşabileceklerini ifade ederken, bu işin hem yaparken zevk alınan, hem de getirisi çok yüksek bir iş olduğunu ifade etti. Kendilerine desteklemeye devam edeceklerini, kendilerini geliştirme adına çeşitli gastronomi merkezlerine, fuar ve yarışmalara göndereceklerini ifade etti.

Okul Müdürü KURTAR, Meslek öğretmeni Nizamettin DAĞKAZAR ve öğrenciler Kaymakam SARI’ ya desteklerinden dolayı şükranlarını sunduklarını ifade ettiler ve okullarına davet ettiler.


Haber okunma sayısı: 447Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER