Başkan Savaş’tan Öğrencilere Müjde

baskan-savastan-ogrencilere-mujde

Hatay’da öğrenim gören öğrencilerin Hatay Kart indirimli öğrenci kartındaki 27 yaş sınırının kaldırılması konusundaki yoğun isteğine kayıtsız kalmayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’tan öğrencilere müjde geldi.
05 Aralık 2019 Perşembe 21:26

 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın talimatıyla Hatay Kart uygulamasında örgün eğitim sistemi (lise, ön lisans, lisans, lisansüstü ve ikinci öğretim) içinde yer alan öğrencilerin tamamının indirimli öğrenci kartından faydalanması için düzenleme yapıldı.

Öğrencilerin ekonomilerine ciddi anlamda destek sağlayan uygulamadan daha fazla kişinin yararlanması için çalışmalara başlaya Büyükşehir Ulaşım Dairesi Başkanlığı, yaş kriterini tamamen kaldırdı.

Alınan karar ile Hatay’da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün, ilköğretim ve lise öğrencileri, Sosyal Güvenlik Kurumunda kaydı olmayan açık ilköğretim ve lise ile Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, Yüksek Öğretim Kurumu kapsamındaki üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, Hatay’da eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler ve 3308 sayılı Kanun’un 11’nci maddesi gereği çıraklık okulları öğrencileri, Hatay Kart indirimli öğrenci kartından yararlanabilecek.


Haber okunma sayısı: 147Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER