Belen Belediyesi Yeni Logosunu Seçti

belen-belediyesi-yeni-logosunu-secti

Belen’in kimlik unsurlarının ve değerlerinin doğru yansıtılması ve ilçe karakterinin özlü bir anlatımla logo aracılığı ile ifade edilmesini amaç edinerek, yeni bir logo arayışına giren Belen Belediyesi, işlevsel nitelikte ve akılda kalıcı görsellikteki logosunu seçti.
24 Ağustos 2019 Cumartesi 15:51

 Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül; "Belediyemizin yeni logo'su ilçemize ve belediyemize hayırlı olsun diyerek, Belenimizin kurumsal kimliğini yenileme çalışmalarımız, belediyemizi ve ilçemizi en iyi anlatan bir logo arayışına girmemizin, İnternet ortamında başlattığımız yarışmanın tamamlanmasının ardından kurulan komisyon üyelerince en yüksek oyu alarak, belediye meclisimize sunulan ve burada da kabul gören Hasan Budak (hasan27bdk) isimli arkadaşımızın çizdiği logo, Belediyemizin yeni logosu oldu.

Logomuzdaki iki çizgi Belen geçidini, turkuaz rengi'de Türklüğü simgeleyerek Belen’in bir Türkmen şehri olduğunu, iç içe girmiş iki adet ‘b’ harfi Belen Belediyesinin kısaltmasıdır.

B harflerinin hilal şeklinde tasarlanması ise hilal'in İslamiyet'i temsil etmesidir. Logomuzdaki altın renkli insan  figürü ise günümüz insanına verilen değerin görsele taşınması olarak vurgulanmıştır." İfadelerini kullandı.


Haber okunma sayısı: 174Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HATAY - HAVA DURUMU

HATAY

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ