Belen'de Engelliler Haftası Etkinliği Düzenlendi

belende-engelliler-haftasi-etkinligi-duzenlendi

İskenderun Belediye Başkanlığı koordinesinde Engelliler Haftası dolayısıyla Özel Simya Koleji konferans salonunda 03.12.2019 günü saat 14:00’da hazırlanan program çerçevesinde bir etkinlik düzenlendi.
04 Aralık 2019 Çarşamba 19:23

 Etkinliğe, Belen Kaymakamı Hayrettin BASKIN, Arsuz Kaymakamı Musa SARI, İskenderun Belediye Başkanı Fatih TOSYALI, İskenderun Belediye Başkan Yrd. Doç Dr. Ayşe Neslin OĞUZHAN AKKOCA, Belen Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah ÖNDER, İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat GÜNEŞ, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal KÖSEOĞLU, Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal AYVAZOĞLU, İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet KESKİN, Hatay Barosu İskenderun Temsilcisi Av. Sevinç ÇAKICI, öğrenciler ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve işaret dili eşliğinde İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program; Rehberlik öğretmeni Erhan KOÇAK’ın bir engelli olarak çocukluktan itibaren ilk, orta, lise ve üniversite yıllarında, sınavlarda ve hayatta karşılaşmış olduğu zorlukları anlatan anektodu, İskenderun Belediye Başkanı Fatih TOSYALI'nın açılış konuşması, ulusal ve uluslararası etkinlikte İlimizi temsil etmiş olan gururumuz Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümü öğrencisi Deniz ÖRAK’ın piyano resitali, İskenderun Belediyesi Engelsiz Korosunun konseri, İskenderun Gençlik Merkezi Down sendromlular dans ekibinin gösterileri, İskenderun Gençlik Merkezi Gönüllü genci, 2015-2017 Gençlik ve Spor Bakanlığı Engelli Yüzü seçilen, şuanda Bahçeşehir Kolejinde görevli Fazilet YARDIMCI’nın işaret diliyle şarkısı, İskenderun Belediyesi Kent Orkestrasının konseri ile devam ederek, etkinliğe katılan ekiplerin temsilcilerine çiçek takdimiyle sona erdi. 


Haber okunma sayısı: 176Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER