DASİFED’den Defne ve Samandağ Belediye Başkanlarına Ziyaret

dasifedden-defne-ve-samandag-belediye-baskanlarina-ziyaret

''Ev Atıklarının Ekonomiye Kazandırılması'' projesi hayata geçirilmelidir.
08 Kasım 2019 Cuma 11:34

 DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, Genel Sekreter M.Fatin Bereketoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Gülay Gül, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.  

Ziyarette ilk olarak DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, İbrahim Güzel’e DASİFED’i, DASİFED çatısı altında bulunan dernekler ve DASİFED’in bağlı olduğu Türkiye’nin en büyük STK’ sı olan TÜRKONFED hakkında tanıtıcı bilgiler aktardı.

Daha sonra Başkan Güzel, göreve geldiği günden bu yana belediyenin yapmış olduğu ve yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bir nikah salonu, stadyum ve kreşin yapılıp bittiğini, Engelsiz Cafe projesinin çizildiğini ve 15 gün içerisinde temel atma töreninin gerçekleşeceğini, Turunçlu Belediye Binasını kapattığını ve o binayı KETEM’e ( Kanser Erken Teşhis Merkezi) dönüştürüleceğini, Kadın Psikolojik Danışma Merkezinin kurulma aşamasında olduğunu, Subaşı Belediye Binasını kapatıp oranın da Dijital Kütüphane ve Etüt Merkezine dönüştürüleceğini ve bu projelerin sadece 7 aylık bir süre zarfında gerçekleştiğini, bir kısmının tamamen bittiğini bir kısmının ise bitmek üzere olduğunu ifade etti.

Daha sonra DASİFED Başkanı Faruk Ekinci ‘’Ev Atıklarını Ekonomiye Kazandırma’’ projesi ile ilgili bilgiler aktararak; bu projenin Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi’nde uygulandığını ve çok başarılı olunduğunu, bu projeyi bölgemizde de birlik olup hayata geçirmek istediklerini ifade etti.

Defne Belediye Başkanı Sayın İbrahim Güzel ise ‘’ bu projeler hazırlanıp bize sunulduğu takdirde bizler de desteklemeye hazırız, bu projenin hayata geçmesi için elimizdeki tüm imkanları kullanırız’’ ifadelerine yer verdi.

Sohbet ortamında geçen ziyaret sonrasında DASİFED Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan İbrahim Güzele verdiği bilgiler ve vereceği destekler için teşekkür edip başarılarının devamını dilediler.

Başkan İbrahim Güzel ise ziyaretten memnun olduğunu ifade ederek DASİFED Yönetimine teşekkürlerini iletti.

DASİFED Heyeti ikinci hayırlı olsun ziyaretlerini Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’a gerçekleştirdiler.

Ziyarette karşılıklı tanışmanın ardından Belediye Başkanı Eryılmaz Belediye olarak yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler aktardı. İlk olarak alt yapı hazırlığına girdiklerini ve bu nedenle çarpık yapılaşmaları yıktıklarını ifade eden Başkan Eryılmaz, bunun yanı sıra üç etaptan oluşan peyzaj çalışmasının yapıldığını, bu çalışmanın ilk etabı için DOĞAKA’ya Teknik Destek başvurularını yaptıklarını belirterek, hiçbir yere tek kuruş borç yapmadan imkanlar dahilinde Samandağ halkı için ellerinden gelen hizmeti yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca Başkan Eryılmaz, Samandağ’ın İnanç ve Kültür Turizmi nin yüksek olduğunu, bütün inançlara hitap eden Hızır Aleyhisselam’ın, Musa Ağacı’nın, Karamağara’nın ve Türkiye’nin tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü’nün de Samandağ’da bulunduğunu sözlerine ekledi.

Daha sonra DASİFED Başkanı Ekinci, üzerinde çalıştıkları ‘’Ev Atıklarının Ekonomiye Kazandırılması’’ projesi konusunda Başkan Eryılmaz’a bilgiler aktardı.

Sohbet ortamında geçen ziyaret sonrası karşılıklı olarak ziyaretten duyulan memnuniyet dile getirildi ve teşekkür edildi.

 


Haber okunma sayısı: 248Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HATAY - HAVA DURUMU

HATAY

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ