Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir’in Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

hatay-milletvekili-ismet-tokdemirin-kurban-bayrami-kutlama-mesaji

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
10 Ağustos 2019 Cumartesi 16:26

 Milletvekili Tokdemir mesajında şu ifadelere yer verdi;

‘’İslam dininin iki büyük bayramından biri olan Kurban Bayramı'nı kutluyoruz.

Bayramlar; insanlarımızın birbirlerini sevgiyle ve sevinçle kucakladığı,  akrabalık ve dostluk bağlarının güçlendiği, kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu, kaynaşma ve birlik olma duygusunun perçinlendiği, bağışlamanın ve bağışlanmanın öne çıktığı özel günlerdir.

Kurban bayramı toplumda kardeşlik, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına büyük katkı sağlamaktadır. Bulunduğumuz bu güzel coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ruhu bizim vazgeçilmez değerlerimizdendir.

Farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı, bayramların karşılıklı saygı ve hoşgörü içerisinde kutlandığı ilimizde bin yıldır yaşattığımız kardeşliğimizin, birliğimizin ve beraberliğimizin bu bayramda daha da güçlenmesine vesile olması en büyük temennim olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramını birlik, dirlik, beraberlik içinde yeniden kucaklaşmak, barışmak, kırgınlıkları unutmak ve hep birlikte coşkuyla kutlamanız dileklerimle Hataylı hemşerilerimin, tüm halkımızın ve İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum. ‘’


Haber okunma sayısı: 328Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HATAY - HAVA DURUMU

HATAY

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ