İskenderun Emlakçılar Derneği İGC’yi ziyaret etti

iskenderun-emlakcilar-dernegi-igcyi-ziyaret-etti

İskenderun Emlakçılar Derneği Yönetim Kurulu, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyareti yaptı. Başkan Murat Uçar, emlak sektöründeki sıkıntıları anlattı. Uçar, 2020’nin iyi geçmesini diledi.
13 Şubat 2020 Perşembe 14:55

 Emlakçılar Derneği Başkanı Uçar, en büyük sorunun imar sıkıntıları olan Gürsel Mahallesi’nde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

‘’Çeşitli mahallelerimizde imarla ilgili bir takım sorunlar mevcut. Bunlarla ilgili itirazlar oldu. Yasadaki bazı boşluklar da bizi sıkıntıya sokuyor. Sektörde yasal belgelerle çalışmayan, koltuk altında bir defterle işini yürüten ve bize de darbe yapan kişiler sıkıntımızı arttırıyor. Merdiven altı çalışanlar sorun yaratıyor. Biz,50 üyeli bir dernek olarak oda olmadığımız için  bir yaptırımda bulunamıyoruz. Bin civarında kişinin gayrı-yasal olarak bu işi yaptığını tahmin ediyoruz. Bu kişiler kimseyle sözleşme yapmadan çalışıyor.’’

Emlakçıların bilinçli olması gerektiğini, müşteriyi yanıltmaması gerektiğini belirten Uçar, Emlak piyasasının çok hassas olduğunu, müşteriyle sözleşme yapmanın önemli olduğunu ve tamamen güven üzerine hareket ettiğini belirtti.

İGC Başkanı Veysel Cıncık, her hafta belirli meslek guruplarını davet ederek sorunlarını dinlediklerini belirterek, ‘’şu sıralarda guruplar halinde muhtarlarla sohbet ediyoruz. Önümüzdeki süreçte diğer meslek guruplarıyla da buluşacak ve sıkıntılarını yansıtacağız’’ dedi.


Haber okunma sayısı: 338Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

HATAY - HAVA DURUMU

HATAY

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ