İskenderun Emlakçılar Derneği’ne Taze Kan

iskenderun-emlakcilar-dernegine-taze-kan

İskenderun Emlakçılar Derneği Başkanı Murat Uçar Oldu.
08 Şubat 2020 Cumartesi 16:45

 İskenderun Emlakçılar Derneği başkanlığı ve üyeliğinden istifa eden Zeki Şanlı’nın yerine Murat Uçar getirildi.

Emlakçılar Derneği tarafından düzenlenen sohbet toplantısı, yeni başkan Murat Uçar, yönetim kurulu ve üyelerin katılımıyla Karaağaç Mikado Restorant’ta gerçekleştirildi.

Dernek tarafından yapılan açıklamada,  yeni yönetim ve yeni üyelerle yapılan ilk toplantıda yeni görev bölümü yapılmış, buna göre Başkan Murat Uçar, başkan yardımcısı Necdet Arslan, Sekreter Mahir Tınaztepe, Sayman Hayrettin Durak, Üye Ercan Güçlü şeklinde yeni yönetim oluşturulmuştur. " denildi.

Yeni yönetim ve derneğe yeni katılan üyelerin katılımıyla gerçekleşen sohbet toplantında konuşan Murat Uçar, ‘’Bugünkü sohbet toplantısı yeni yönetim ve yeni üyelerle yapılan ilk toplantı olması nedeniyle büyük önem taşımaktadır.’’ Dedi.

Derneğin yeni başkanı Uçar, toplantıda yaptığı açıklamada, ’’ bilindiği üzere Zeki Şanlı’nın mental yorgunluğu sebebiyle başkanlık ve üyelikten istifa etmesinden sonra başkanlığı yönetim devralmıştır. Yedek ve asil üyelerin oy birliği ile yönetim değişmiştir. Buna göre Başkan Murat Uçar, başkan yardımcısı Necdet Arslan, Sekreter Mahir Tınaztepe, sayman Hayrettin Durak, üye Ercan Güçlü şeklinde yeni yönetim oluşturulmuştur. Bugünden itibaren yapılması gereken ne varsa hep birlikte fikir ve düşüncelerimizi paylaşarak ortak bir noktada buluşup üstesinden geleceğiz.’’ Şeklinde konuştu.

Başkan Uçar açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

‘‘Bizim öncelikli hedefimiz İskenderun´da gayrimenkul sektörünün daha sağlıklı ve profesyonel şekilde büyümesini sağlamaktır. Yaşadığımız bölgede emlakçılık mesleğinin ne kadar zor şartlar altında icra edildiğini hepimiz biliyoruz. Zorlukların bir kısmı elimizden bir kısmı ise yasal zorluklardan kaynaklanıyor. Yasal eksikliklerin giderilmesine ne yazık ki çok müdahil olamıyoruz ama kendi içimizdeki eksiklikleri gidermek tamamıyla bizlerin elindedir. Bizler kendi aklımızla, kendi isteklerimizle, gönül birliği ile saygı ölçüleri içerisinde birçok zorluğu aşacağımızdan eminim. Bu zorlukları aşmak için almamız gereken uzunca bir yol olduğunu söyleyebiliriz. Gayrimenkul işi, dünyada saygınlığı en üst seviyede olan mesleklerin başında geliyor. Bu nedenle mesleğimiz maddi-manevi sorumluluğu ağır olan meslektir. Küçük hesapların peşinde olmadan doğrudan yana tavır koyarak ve aklı özümseyerek faaliyetimizi devam ettirmeliyiz. Hep birlikte el ele verip sorumluluklarımızı asla unutmayacağız. Bizler, emlakçılar olarak kendi bünyemizde, kendi öz gücümüzle oluşturduğumuz bir sivil toplum kuruluşuyuz. Öncelikle birbirimize sahip çıkacağız. Güvenirliği zedeleyecek her türlü girişimden uzak duracağız. Teknolojiyi kullanacağız. Yeniliklere açık olacağız. Dünya standartlarını takip ederek kendimizi her zaman yenilemenin yollarını arayacağız. Ofislerimizi standartlar ölçüsünde ve imkanlar doğrultusunda hızla düzenlememiz önceliklerimiz arasında olmalıdır. Mesleğimizde var olan zorlukları görerek ve bizzat yaşayarak çözümler üretmeye çalışacağız. Öncelikle meslektaşlarımızı bir çatı altında toplayarak bir güç haline getirmeye önem veriyoruz. Bu sohbet toplantısı sonrasında tüm meslektaşlarımızın adına yeni bir sayfa açılacağını umut ederek, 2020 yılının meslek mensuplarının bol kazanç sağladığı bir yıl olmasını diliyorum.’’

 


Haber okunma sayısı: 273Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

HATAY - HAVA DURUMU

HATAY

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ