Payastem Yine Şaşırtmadı

payastem-yine-sasirtmadi

PayaSTEM Merkezi öğrencisi Can, bu sene ikincisi düzenlenen dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde uçan araba tasarım yarışması ileri kategoride ilk on yarışmacı arasına girerek finale kalmaya hak kazandı.
10 Eylül 2019 Salı 20:47

 Can, " Uçan araba tasarım sürecinde birçok yeni bilgi öğrendim. Uçan arabamı tasarlarken doğadan ilham aldım. Uçan arabama UMAY adını verdim. Umay Ana, Türk Mitolojisinde çocukları koruyan tanrıçanın adı. Bende aracımı tasarlarken yolcu güvenliğini ön planda tutarak trafikte oluşabilecek can kayıplarını en aza indirmeyi ve trafik sorununa çözüm bulmayı hedefledim." dedi.

Lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvuru yapabileceği ileri kategoride yarışan Can, ön eleme ve final elemelerini geçerek 161  yarışmacı arasında ilk ona girmeye hak kazanmıştır.  Can katıldığı kategorideki tek ortaokul öğrencisidir.

Can'a , estetik tasarımı, çevre dostu teknolojisi  ve yaratıcı güvenlik önlemleri ile fark yaratan uçan arabası UMAY ile final yarışlarında başarılar diliyoruz.

 


Haber okunma sayısı: 153

Haberin etiketleri:

Payastem Yine Şaşırtmadı


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


HATAY - HAVA DURUMU

HATAY

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ