İskenderun Yüzme İhtisas’tan Dört Sporcu U15 Sutopu Milli Takım Kampında

iskenderun-yuzme-ihtisastan-dort-sporcu-u15-sutopu-milli-takim-kampinda

Türkiye Sutopu Federasyonu U15 Bayan Milli Takımımızın Temmuz ayında katılacağı Avrupa Şampiyonası hazırlık programı kapsamında, Ankara Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezinde gerçekleştirilen kampa kulübümüzden dört sporcu katıldı.
21 Şubat 2019 Perşembe 01:42

05-10 Şubat 2019 tarihleri arasında yoğun bir antrenman programı ile şampiyonaya hazırlanan Türkiye U15 Bayan Sutopu Milli Takımı’nın 23 kişilik kadrosuna seçilen sporcularımız Asya Palta, Alara Öztürk, Selen Pınar ve Melike Hazal Sağlam kamp sırasında başarılı performanslarıyla göz doldurdular. 

Türkiye genelinde seçilen 23 kişilik milli takım kadrosuna kulübümüz, Galatasaray ile beraber en çok sporcu veren kulüp olarak önemli bir başarıya daha imza atmıştır. Geçtiğimiz sezon Türkiye U15 Federasyon Kupası’nı kazanmamızın, Milli takıma Türkiye’nin önemli kulüplerinden Galatasaray ile beraber en çok sporcu kazandıran kulüp olmamızda etkisi büyüktür. Bu sonuçla kulübümüz bayan sutopunda Türkiye’de önemli bir kulüp haline geldiğini ispatlamıştır. Kulübümüz önceki yıllarda da Türkiye Bayan Milli Takımlarına 8 milli sporcu kazandırmıştı.
              
Ekip çalışması ile planlı ve programlı çalışarak başarılarımızın tesadüf olmadığını bir kez daha ispatladık. İnşaat halinde olan, bittiğinde derneğimize ait olacak olan yeni havuzumuzla İskenderun’a Yüzme ve Sutopu branşlarında daha çok başarı getireceğiz. İskenderun ve bölgemizin adını Türkiye’de duyurmaya devam edeceğiz.
              
Başarı ekip işidir. Bizler sporcularımızın öncelikle doğru teknikle yüzme öğrenmelerini sağlıyoruz. Sonrasında yeteneklerine göre Yüzme veya Sutopu takımlarımıza yönlendiriyoruz. Bu başarıda emekleri olan yüzme antrenörlerimiz  Esin Kaptanoğlu, Sinan Okur ve Aksel Turhaner’e, Sutopu antrenörlerimiz Ökkeş Çiçek ve Mehmet Aktepe’ye, her zaman yanımızda olan İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi ‘ne, çalışmalarımıza imkan sağlayan Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Cemil Şensöz’e, ilçe Müdürü Sayın Ferit Gündel’e ve havuz idari-teknik tüm personellerine teşekkür ederiz.


Haber okunma sayısı: 1090Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

HATAY - HAVA DURUMU

HATAY

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ