Hatay’a TÜBİTAK’tan Altın Madalya

26 Ocak 2022 12:33
Hatay’a TÜBİTAK’tan Altın Madalya

Bahçeşehir Koleji Hatay Fen ve Teknoloji Lisesi 12.sınıf öğrencisi A. Akif Çelikkaya, TÜBİTAK 29. Bilim Olimpiyatları Biyoloji dalında Altın Madalya alarak, Kış okulu ve Milli Takım seçme sınavına katılmaya hak kazandı.

Akif Çelikkaya, 1.aşamaya hazırlanırken ilk başta biraz zorlandığını, fakat ilerleyen süreçte çalıştıkça bu yoğun tempoya alıştığını, 2.aşamaya geçtiğinde mutlu olduğunu söyledi. Akif, 1.aşamayı geçtikten sonra online olarak düzenlenen TÜBİTAK kamplarına katıldığını, bu sürede hem okul derslerine hem de 2.aşamaya hazırlandığını dile getirdi. 2.aşamaya da çok yoğun ve disiplinli şekilde hazırlandığını, normal çalışma temposunu iki katına çıkardığını söyleyen Akif Çelikkaya, bir yandan da YKS hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi.

Lise Müdürü Aytaç Erdoğan ise öğrencilerinin elde ettiği bu başarının ardında, Akif’in iki yıldır sürdürdüğü yoğun hazırlıkların olduğunu söyleyerek, Akif’in daha başarılı olması için okul olarak destek vermeye devam ettiklerini söyledi. Bilim alanında başarılı öğrenciler yetiştirmek için akademik ve sosyal olarak desteğin önemine dikkat çeken Erdoğan, Hatay ili ve Bahçeşehir Koleji adına öğrencilerinin başarılarından gurur duyduklarını ifade etti. Öğrencilerin bilim olimpiyatlarına hazırlanmaları için programlarını sürdüreceklerini belirten Erdoğan, Akif’e Milli Takım seçmelerinde başarılar diledi.

Etiketler: Hatay’a TÜBİTAK’tan Altın Madalya , Bahçeşehir Koleji Hatay

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle