TÜBİTAK’tan MKÜ’ye Uluslararası Proje Desteği

Son Güncelleme : 14 Şubat 2022 09:02
TÜBİTAK’tan MKÜ’ye Uluslararası Proje Desteği

TÜBİTAK “2566 – Çin Ulusal Doğal Bilimler Vakfı (NSFC) ile İkili İşbirliği Programı” kapsamında 2021 yılında Uluslararası İşbirliği Projeleri Araştırma Destek Grubu’na önerilen projelerin bilimsel değerlendirme süreci sonuçlandı.

Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Cemil Kürekci’nin "Çin ve Türkiye'de Gıda Zincirinde Tigesiklin Dirençli Bakterilerin Genomik Karakterizasyonu ve Epidemiyolojisi” başlıklı projesinin desteklenmesine karar verildi. Projenin Türkiye tarafı Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi yürütücülüğünde, Çin tarafı Yangzhou Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ruichao Lİ yürütücülüğünde gerçekleştirilecek.

Ülkemizden 4 projenin desteklendiği ikili anlaşma sürecinde Üniversitemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Cemil Kürekci’nin yanısıra Ankara Üniversitesinden Prof. Dr. Sibel Ayşil Özkan Buğdayda Aflatoksin ve Deoksinivalenol için Senkron İmmünoassay Teknikleri Üzerine Araştırma başlıklı projesiyle, Gümüşhane Üniversitesinden Dr. Samet Öztürk Yer Fıstığı Ve Türevi Ürünlerde Yağ İçeriğinin Radyo Frekans Isıtma Işlemi Sırasında Salmonella'Nın İnaktivasyonu Üzerindeki Koruma Mekanizması başlıklı projesiyle, Koç Üniversitesinden Onur Öztaş Simbiyotik Azot Fiksasyonunda Nib1 Ve Dnf2 Enzimlerinin Yer Aldığı Konak Bağışıklık Yolağının Belirlenmesi başlıklı projesiyle desteklenecek.

 

  

Etiketler: TÜBİTAK’tan MKÜ’ye Uluslararası Proje Desteği, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle