Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akademik İngilizce Üzerine Seminer Ve Atölye Çalışmaları Düzenlendi

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) öğrencilerin okul ve meslek hayatlarından ihtiyaç duyacakları Akademik İngilizce becerilerini geliştirmeye yönelik bir seminer ve akademik yazma atölye çalışmaları düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 26.03.2022 17:32
Haber Güncellenme Tarihi: 26.03.2022 17:03
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
Akademik İngilizce Üzerine Seminer Ve Atölye Çalışmaları Düzenlendi

Günümüzde ortak dil olma statüsü kazanmış İngilizce, ağırlığını akademik dünyada da göstermektedir. Bu durumun bilincinde olan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Erasmus programından faydalanmak isteyen öğrencilerimizin yurt dışında ihtiyaç duyabilecekleri Akademik İngilizce becerilerini geliştirmeye yönelik bir program düzenledi. Programda İSTE öğrencileri 25 Mart 2022 Cuma günü Hong Kong Üniversitesi Eğitim Fakültesi Doktora Programı Mezunu ve aynı zamanda Akademik İngilizce öğretmeni olan Dr. Nadine Muschette ile bir araya geldi. Sabah 10.30-12.00 arasında Kırmızı Salonda düzenlenen seminer programına İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yüksek de katıldı. "Glocal Citizenship Education and Glocal Competence: How is your English? " başlıklı bir seminer veren Dr. Muschette,

Aynı gün öğleden sonra "Academic Writing: Paragraphing and Sentence Variation " ve "Academic Honesty: In-text Citation and Referencing " başlıklı iki atölye çalışması gerçekleştirdi. Atölye çalışmaları sırasıyla 13.00-14.30 ve 15.00-16.30 saatleri arasında Kütüphane Binası 1. katında yer alan Yabancı Diller Yüksekokulu Dersliği olan Şube 1'de gerçekleştirildi.

Seminer sonrasında Nadine Muschette’e teşekkür eden İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yüksek kendisine sertifika takdim etti. Program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.