Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Arsuz Belediyesi’den Koronavirüsüne Karşı Acil Eylem Planı

Arsuz Belediyesi, Acil Eylem Planıyla Koronavirüsüne (COVID-19) karşı teyakkuza geçti.

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2020 18:57
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
Arsuz Belediyesi’den  Koronavirüsüne Karşı Acil Eylem Planı
 Mart ayı başından itibaren Covid-19 virüsüne karşı çeşitli önlemler alan Arsuz Belediyesi, virüsün Türkiye’ye sıçramasının ardından tedbirleri arttırmaya yönelik Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in başkanlığında Salgın Hastalıklara Karşı Faaliyet Planı Toplantısı gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen toplantıda Arsuz Belediyesi olarak salgın hastalık karşısında tüm önlemleri almaya çalıştıklarını ve personellerin bu konuda özveriyle çalıştığını belirten Başkan Asaf Güven, “Sorumluluk alanımızda bulunan noktalarda hem dezenfeksiyon çalışmalarımız hem de halkımızı bilinçlendirme çalışmalarımız devam ediyor. Koronavirüsü hakkında bilgilendirdiğimiz personelimiz de hem hizmet merkezlerimizde hem de saha da kişisel sorumluluklarını yerine getirerek görevlerini yapıyorlar. Virüsten korunmak konusunda tüm hemşerilerimize önemli sorumluluklar düşüyor. Bilime inanarak, basit ama etkili kişisel sorumluluklarımızı yerine getirirsek vakaları en aza indirebiliriz. Uzmanlardan öğrendiğimize göre virüsle mücadelede öncelikle kişisel temizlik, ardından da mekânsal temizlik büyük önem taşıyor. Panik yapmadan, sağduyulu olmalı ve ilgili kurumlar tarafından belirtilen önlemleri uygulamalıyız” dedi.

Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerinin de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda alınan kararlar doğrultusunda; Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nden oluşan Salgın Hastalıklara Karşı Mücadele Komisyonu kuruldu.

Arsuz Belediyesi Salgın Hastalıklara Karşı Mücadele Komisyonu’nunca vatandaşların sağlıklı ve temiz bir ortamda günlük yaşantısına devam edebilmelerine yönelik oluşturulan Koronavirüsüne (COVID-19) Karşı Acil Eylem Planı’nda yer alan maddeler şöyle;

·         Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’müzce ilçemiz genelindeki, Okullar, Hizmet Binaları, Askeri Kamplar, Toplum Sağlık Merkezleri ve Sağlık Ocakları, İlçe Emniyet Müdürlüğü Birimleri, Cezaevleri,  Camiler, Kiliseler, Türbeler, Parklar, Bankamatikler ve Duraklarda 10 gündür sürdürülmekte olan dezenfekte çalışmalarını arttırarak toplu kullanıma açık olan alanlarda hijyenik ortam sağlanacaktır.

·         Koronavirüsle mücadele adına Temizlik İşleri Müdürlüğü’müzce halkımızın sıkça bulunduğu Kamu Kurum ve Kuruluşları, İbadethaneler, Sağlık Merkezleri, Okullar ve Parklar başta olmak üzere toplu kullanım alanlarında çevre temizliği çalışmaları arttırılacaktır.

·         Arsuz Belediyesi Ana Hizmet Binası başta olmak üzere tüm hizmet binalarımıza dezenfeksiyon makinaları yerleştirilerek personele ve işlemlerini gerçekleştirmek üzere hizmet binalarımızda bulunan vatandaşlarımıza hijyenik ortam sağlanacaktır. 

·         Koronavirüsüne Karşı Acil Eylem Planı çerçevesinde Zabıta Müdürlüğü’müzce umuma açık yerlerin denetimi sağlanacaktır.

 

·         İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 16.03.2020 tarihli genelgesi kapsamında faaliyetleri durdurulan, Tiyatro, Sinema, Gösteri Merkezi, Konser Salonu, Nişan/Düğün Salonu, Çalgılı/Müzikli Lokanta/Kafe, Gazino, Birahane, taverna, Kahvehane, Kıraathane, Kafeterya, Kır Bahçesi, Nargile Salonu, Nargile Kafe, İnternet Salonu, İnternet Kafe, her türlü Oyun Salonları, her türlü kapalı Çocuk Oyun Alanları, Çay Bahçesi, Dernek Lokalleri, Lunapark, Yüzme Havuzu, Hamam, Sauna, Kaplıca, Masaj Salonu, SPA ve Spor Merkezleri Zabıta Müdürlüğü’müzce denetlenecektir.

·         Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’müzce belediyemiz uhdesinde bulunan spor tesisleri, taziye evleri vb. kapalı alanlar tören ve toplantılar için kiralanmayacak, Belediye Nikâh Salonundaki nikâh işlemleri ise sadece gelin, damat ve şahitlerin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

·         Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’müzce belediye personeli ile vatandaşlarımıza yönelik Koronavirüs (COVID-19), Salgın Hastalıklar ve Salgın Hastalıklara Karşı Mücadele konulu bilgilendirme çalışmalarında bulunmak üzere ilgili sosyal medya paylaşımları ve anonslar yapılacak, gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarının iş akış programları yayınlanacaktır.

·         Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’müzce Koronavirüsüne Karşı Acil Eylem Planı Mahalle Muhtarlarımıza iletilerek Mahalle Muhtarlarımız tarafından mahalle sakinlerimizin bilgilendirilmesi sağlanacaktır.

·         Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığınca yayımlanan 13 Mart 2020 tarihli idari izin genelgesi belediyemizin hizmetleri aksayamayacak şekilde uygulanacaktır.

·         Vatandaşlarımızın toplumlu yaşam alanları dışında kalarak da belediyemizdeki işlemlerini yürütebilmelerine yönelik e-belediye hizmetimizden Borç Sorgulama-Ödeme, Arsa M² Değeri Sorgulama, Emlak Vergisi Ödeme, Sicil No Öğrenme, Çevre Temizlik Vergisi Ödeme ve İlan Reklam Vergisi Ödeme gibi online işlemler yapabileceklerdir.

·         Bahar Şenlikleri (30 Mart-14 Nisan)başta olmak üzere Belediyemiz nezdinden düzenlenen tüm etkinlikler iptal edilmiştir.

 

 

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.