Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Arsuz Kaymakamlığının Uluslararası Bir Projesi Daha Kabul Edildi

Arsuz Kaymakamlığı Proje Ofisinin uluslararası bir projesi daha kabul edildi.

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2020 20:15
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
Arsuz Kaymakamlığının Uluslararası Bir Projesi Daha Kabul Edildi
 Kaymakamlığı Proje Ofisinin yaklaşık bir senedir devam eden proje hazırlık çalışmaları başarıyla neticelendi. Malta, Hollanda ve Türkiye’den Arsuz Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak olduğu “Project Reconnect” isimli Erasmus+ KA201 Stratejik ortaklıklar projesi kabul edildi ve hibelendirilmeye hak kazandı.

16-19 Şubat 2020 tarihlerinde Malta’da düzenlenen Proje Açılış Toplantısına Arsuz Kaymakamlığı Proje Koordinatörleri Nilgün SAVAŞ ve Kübra YILDIZ katıldı. Toplantıda projenin genel ve ayrıntılı bilgilendirmesi yapılarak, 24 ay sürecek olan projenin çalışma planı oluşturuldu.

 “Project Reconnect” isimli projemizin ana hedefi teknolojinin eğitimde kullanımı konusunda öğretmen ve eğitmenler için yeni bir pedogojik yaklaşım geliştirmek ve okullarımızdaki öğrencilerimiz arasında medya okur-yazarlığı oranını arttırmaktır. Bu amaçla; Proje faaliyetleri kapsamında Arsuz Kaymakamlığı İlçe Milli eğitim Müdürlüğüne bağlı 15 öğretmen ve 20 öğrencimiz Malta’da düzenlenecek olan “Teknolojinin Eğitimde Doğru Kullanımı” içerikli kursa katılım göstereceklerdir. Böylelikle hem eğitimsel yaşantılarını derinden etkileyecek bilgiler edinecek hem de yabancı bir ülkede kültürel deneyimler kazanacaklardır.

Yapılan araştırmalar Avrupa’nın % 80’inin teknolojiyi sosyal aktivitelerde kullandığını, eğitimsel faaliyetlerdeki kullanım oranının ise düşük olduğunu göstermektedir. Bu proje ile eğitmenler soft-skills (sosyal beceri ) ile robust digital skills (dijital becerileri) harmanlama becerisi kazanarak öğrencilerinin gelecekteki hayatlarını ve iş yaşamlarını kolaylaştırıcı etkiye sahip olacaklardır. Ayrıca proje; günümüz gençlerinin sosyal medya ile etkileşimlerinin, eğitimlerini olumlu şekilde etkilemesini, hem sosyal hem de yaşamsal becerilerini arttırmayı hedeflemektedir.

“Project Reconnect“ isimli projemiz; Avrupa Birliği Dijital Eğitim Eylem Planı doğrultusunda 3 ana hedefe odaklanmaktadır:

1)Öğretim ve öğrenim için dijital teknolojiden daha iyi yararlanmak

2)Dijital dönüşüm için ilgili dijital yeterlilikleri ve becerileri geliştirmek

3)Öğrencilerin medya okuryazarlığını arttırmak

24 ay sürecek olan “Project Reconnect” isimli Erasmus+ Projemiz ile Arsuz İlçemizde eğitim kalitesini arttırmayı, eğitmenlere farklı bakış açıları kazandırmayı ve okullarımızda teknolojiyi daha aktif ve verimli kullanmayı hedefliyoruz.

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.