Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bahçeşehir Koleji Öğrencisi TÜBİTAK Birincisi

Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Sıla Kaya, Fizik alanında yaptığı TÜBİTAK projesi “SNELL Yasası Kullanılarak İnek Sütündeki Yağ Oranının Tespiti İçin Skala Oluşturma” ile Adana Bölge Birincisi oldu.

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2020 16:12
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
Bahçeşehir Koleji Öğrencisi TÜBİTAK Birincisi
 Ülkemizin küresel rekabet gücünün artması için, genç beyinlerin takım halinde çalışmalarını, toplumsal ve kültürel değerleri korumalarını, bilimsel etik kurallarını göz ardı etmemelerini, hayal gücü, yaratıcılık, mühendislik, problem çözme ve entelektüel becerilerini geliştirmelerini amaçlayan TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı bu yarışmayı düzenleyerek 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı hedeflemekte.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 51.si düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında, danışman öğretmeni Çağrışım Helhel önderliğinde ön elemeyi geçerek bölge sergisine katılmaya hak kazanan Sıla Kaya Bölge Birincisi oldu. Projesinde süt kalitesi ve yağ içeriği hakkında kolay ve düşük maliyetli bir yöntemle bilgi edinilmesini amaçlayan Bahçeşehir Koleji 9. Sınıf öğrencisi Sıla Kaya, 1-5 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır’da gerçekleşecek Türkiye Final Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Kampüs müdürü Sefer Kaplan yaptığı açıklamada: “Öğrencilerimizle okulumuzda yaptığımız tüm deney ve çalışmalarda amacımız insanların şimdi ve gelecekte karşılarına çıkacak sorun ve problemlere çözümler bulabilmek. Çocuklarımızı düşünmeye, gözlem yapmaya, merak ettiklerini araştırmalarına teşvik ederek yaratıcı çözüm ve ürünler ortaya çıkarmalarını istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. “ dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.