Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bahçeşehir Koleji Robotik Takımlarından Çifte Ödül

Bahçeşehir Koleji Ortaokul robotik takımı Antioch ve lise robotik takımı Engineers Gaziantep’de gerçekleşen Bilim Kahramanları Buluşuyor / FİRST Lego League (FLL) turnuvalarına damga vurdu.

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2020 12:38
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
Bahçeşehir Koleji Robotik Takımlarından Çifte Ödül

Ortaokul Robotik takımı Antioch En İyi Sunum Ödülü, Lise Robotik takımı Engineers ise Yenilikçi Çözüm Ödülüne layık görüldü.

Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League programı 9-16 yaş arası gençlerin 10-14 haftalık bir süreç içinde her sene açıklanan ve küresel bir soruna yönelik temada, bir bilim insanı gibi çalışarak değerli kazanımlar elde etmelerini amaçlamaktadır. Bu sene CITY SHAPER: Şehri Şekillendir teması kapsamında Bahçeşehir Koleji takımları hazırladıkları projeler ile En İyi Sunum ve Yenilikçi Çözüm Ödüllerini almaya hak kazandılar.

Öğrenciler Selim Koçak, Zeynep Dur, Ahsen Karakuş, Ece Tekin, Mehmet Sakin, Tuna Toksöz, Ahmet Emre Gök, Yağız Özal’dan oluşan ortaokul takımı Antioch mentör öğretmenleri Ömer Tartıcı önderliğinde hazırladıkları projenin sunumu ile tüm jüriyi etkileyerek En İyi Sunum ödülüne kayık görüldüler.

Öğrenciler Büşra Durğun, Arda Sertkol, Abdullah Akif Çelikkaya, Mehmet Ali Gassaloğlu, Melis Girişken, Emna Aslan, Betül Oktay, Nurettin Mertayak, Koray Kadıoğlu, Mehmet Efe Avar ve Eycan Nural’dan oluşan lise takımı Engineers mentör öğretmenleri Hasan Şerif Gülen önderliğinde ise Yenilikçi Çözüm Ödülünü alarak, 14-15 Mart tarihlerinde İzmir’de gerçekleşecek Global Innovation Award Türkiye adaylığı seçimlerine davet aldılar.

 

    
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.