Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BAŞKAN DÖNMEZ’DEN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 104. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı coşku ve gururla kutladıklarını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2024 01:33
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2024 01:40
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
BAŞKAN DÖNMEZ’DEN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda;

''Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, hürriyet ve istiklâl mücadelemizin temsil edildiği, Türkiye millî tarihinin başlangıcı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü kuruluş yıldönümünü millet olarak, sevinç ve mutlulukla karşılıyoruz.

Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan bugünde; tüm vatandaşlarımızı ve en değerli varlığımız, ümidimiz olan çocuklarımızı sevgiyle selamlıyorum. Milletimizin evlatlarına verdiği değerin, gençlerine duyduğu güvenin sembolü olan bu büyük bayram hepimize kutlu olsun!

Milletin gücü ve desteği olmadan, millet iradesine dayanmayan hiçbir girişim ve hareketin başarılı olamayacağı inancıyla kurulan çağdaş devletimizin kuruluşu ve yönetimi de milli iradeye dayandırılmıştır. Bu düşüncenin varlık kazandığı kurum Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesiyle kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi aynı zamanda milletimizin tam bağımsızlık hususunda azim ve kararlılığının tüm dünyaya ilanıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir saadet parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız” dediği geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın içinde bulunduğumuz teknoloji çağında; Cumhuriyetimizin birikimiyle Dünya’nın bize sunduğu imkânlardan faydalanarak çağdaş bir eğitim ve öğrenim görerek yetişmeleri son derece önemlidir. Gençlerimizin ve çocuklarımızın tarihimize, kültürümüze, medeniyetimize ve değerlerimize sahip çıkarak sevgi, barış ve kardeşliğin hâkim olduğu bir dünyada, huzur, güven ve mutluluk içerisinde yetişmeleri en büyük sorumluluğumuz ve temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk meclis başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, birinci meclisimizin kahraman üyeleri ve Millî Mücadele’de emeği geçmiş olan kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.'' Dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.