Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BAŞKAN YAVUZ “GELECEK; GENÇLERİN, GENÇLER İSE ÖĞRETMENLERİN ESERİDİR”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2023 15:13
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2023 15:11
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
BAŞKAN YAVUZ “GELECEK; GENÇLERİN, GENÇLER İSE ÖĞRETMENLERİN ESERİDİR”

“Öğretmenlerimiz, Dünya’nın her yerinde toplumun en öz verili ve en saygı değer kişileridir.” Diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi. “24 Kasım 1928 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür ve bu günü ölümsüzleştirmek adına yurdumuzda her yıl 24 Kasım tarihi Öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bir topluluk ulus olabilmek ve gelişmiş bir uygarlığa sahip olabilmesi için mutlaka eğiticilere ve öğretmenlere muhtaçtır. Dünyanın her tarafında Öğretmenler toplumun en fedakâr ve saygı değer unsurlarıdır. Bir Milleti Ahlaki ve Kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olması, öğretmenlerin üstün gayretli çalışmasına bağlıdır.

Milli Birlik ve Beraberliğimizin teminatı olan Öğretmenlerimiz toplumda davranış ve görüşleriyle örnek insanlardır. Çevresine ve insan haklarına saygılıdır. Sevgi doludur. Ülkenin geleceğinin şekillenmesinde önemli ve etkin bir rolü vardır.

Günümüzde Öğretmen bilgiyi aktaran değil, öğrenciye, bilgiyi nereden nasıl alacağını öğreten ve öğrenilen bilgilerin yaşama uygulanmasında yardımcı olan bir konumdadır. Öğretmenlerimiz, öğrencinin bilgiyi sorgulayan, sorunlarından kaçmayıp çözebilen, hayata hazır bir insan olarak yetişmesi için uğraş vererek ona yardımcı olan eğitmenlerdir. Memleketimizin ve vatanımızın dört bir yanında fedakârca çalışarak bu ulvi görevi yerine getiren öğretmenlerimiz, geleceğimizi inşa eden, nesillerimize ışık saçan kutsal bir görev yapmaktadırlar. Öğrenciler; öğretmenlerinden almış olduğu bilgiler, deneyimler, eğitim ve öğretim sayesinde kendisinin ve çevresindekilerinin problemlerini çözerken olayları sorgular, araştırır, gerekli incelemelerden sonra bir çözüm üretir.

Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, Eğitim ve Öğretimin kaliteli aynı zamanda bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabilir. Gelecek; Gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir. Bizi eğiten, doğruyu yanlışı göstererek hayata hazırlayan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Atatürk ilkeleri doğrultusunda Türkiye’yi aydınlık ufuklara, güçlü yarınlara hazırlanmasında en büyük katkı ve emeğin sahibi olan, sevgisini ve sabrını eğitim ve öğretim hayatımız boyunca bizlerden esirgemeyen fedakar Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü en içten duygularımla kutlar, ebediyete intikal eden tüm Öğretmenlerimizi de saygı, minnet, ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.” Dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.