Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Büyükşehir’den Öğrencilere Yangın Tatbikatı Ve Eğitimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi, “Sivil Savunma Haftası” dolayısıyla Defne Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi’nde yangın tatbikatı ve eğitimi gerçekleştirdi. Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, vermiş olduğu eğitimlerle her türlü acil olaya zamanında doğru bir şekilde müdahale etmek, can ve mal kaybını asgari düzeyde tutmak, afet ve yangınlar konusunda da öğrencileri bilinçlendiriyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2020 00:43
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
Büyükşehir’den Öğrencilere Yangın Tatbikatı Ve Eğitimi
 HBB’nin Vermiş Olduğu Eğitimle Öğrenciler Bilinçleniyor

Yangın öncesinde alınması gereken tedbirlerden bahseden eğitmenler, yangın anında doğru davranış şekilleri, yangına müdahale teknikleri, yapılması gerekenler ve yangın sonrasında yapılacaklar hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Ayrıca okulun bahçesinde temsili olarak yangın olayı gerçekleştirilerek itfaiyecilerin yangına müdahalesi canlandırıldı.

Tatbikatın Amacı Can Ve Mal Kaybını En Aza İndirmek

HBB İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, vermiş olduğu eğitimlerle her türlü doğal ve beşeri afete zamanında doğru bir şekilde müdahale etmek, can ve mal kaybını asgari düzeyde tutmak, afet ve yangınlar konusunda da bilinç aşılamayı hedeflediklerini belirtti.

Öğrencilerin sordukları soruları da yanıtlayan itfaiye eğitmenleri, okulda veya sosyal hayatlarında karşılaşabilecekleri doğal afet ve yangınlara karşı önleyici tedbirler almalarının önemine değindi.

 

 

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.