Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHUNGSUK KİM VE BERABERİNDEKİ HEYET BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

Güney Kore’den Hatay’a gelen Methodıst Kilisesi’nde Piskopos(Bishop) Chungsuk Kim ve beraberindeki heyet Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 14.11.2023 11:47
Haber Güncellenme Tarihi: 14.11.2023 11:11
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
CHUNGSUK KİM VE BERABERİNDEKİ HEYET BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

SAVAŞ: UZAK DOĞU’DAKİ EN ÇOK ANLAŞTIĞIMIZ ÜLKE GÜNEY KORE’DİR

Başkan Savaş konuşmasında, “ Bizim Uzakdoğu’da en çok anlaştığımız ülke Güney Kore’dir. Geçmişte yaşanan mücadelelerde destekler verildi. Orada bizim Türk Bayrağımız var. Geçmişte her iki devletin arasındaki önemli münasebeti bugüne kadar taşıdığınız için teşekkür ederiz. Yarın kimin başına ne gelecek bilemeyiz. Mühim olan zor günlerde dostlarımızı yanımızda görmek. Siz sıkıntıdayken de büyüklerimiz sizlere yardımcı olmuştu. Güney Kore’de bu yardımları hiç unutmadı” dedi.

KİM: GÜN GEÇTİKÇE HATAY’IN DÜZENE GİRDİĞİNİ GÖRÜYORUM

Hatay’a bu gelişinde insanları daha umutlu gördüğünü söyleyen Chungsuk Kim , “ Üçüncü kez Antakya’ya geliyorum. Daha önceki gelişimde Hataylılar daha umutsuzdu. Gün geçtikçe Hatay’ın düzene girdiğini görüyorum. Mayıs ayında geldiğimde yıkıntılar çok fazlaydı. Bu gelişimde yıkıntıların daha çok temizlendiğini ve biraz düzene girildiğini görünce çok mutlu oldum. Sizlerle de beraber olmaktan çok mutluyum” diye konuştu.

Görüşmede Word Vision Temsilcileri Hatay’a yardım ve işbirliği yapmak istediklerini de belirtti.

Gerçekleştirilen ziyarette Piskopos Chungsuk Kim’e Word Vision Başkanı Myunghwan CHO, Word Vision Direktörü Johan Mooij, Word Vision Kıdemli Türkiye Temsilcisi Cenk Kalfaoğlu, Kookmin Gazetesi Başkanı Jaewon Byun, Antakya Protestan Kilisesi Pastörü Yakup Chang de eşlik etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.