Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Demirçelik Ortaokulu Tübitak 4006 Bilim Fuarı

Her öğrencinin bilimsel bir proje yapabileceği ve her okulun da bir bilim fuarı gerçekleştirebileceği öngörüsünden yola çıkarak hazırlanan Tübitak 4006 Bilim Fuarları programı çerçevesinde, ilçemiz okullarından Demirçelik Ortaokulu 2-3 Mayıs 2019 tarihlerinde 20 proje standı ile izleyicileri ile buluşuyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2019 20:57
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
Demirçelik Ortaokulu Tübitak 4006 Bilim Fuarı
 Okul proje yürütücüsü Hatice Döne Gül “Bilim Fuarları” öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan bir eğitim ve öğrenme metodudur. Bu kapsamda hazırladığımız Tübitak 4006  Bilim Fuarları Destekleme Programı Başvurumuz 20 proje ile kabul edildi.Temel amacımız, öğrencilerin bilimsel çalışma yapma  konusunda teşvik edilmesi,araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin kazandırılması, yarışma baskısı olmaksızın  işbirliği içerisinde proje hazırlanması ve gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların yaparak yaşayarak öğrencilere kazandırılmasıdır.” dedi.

Demirçelik Ortaokulu Müdür Yusuf İskender Gözüberk “ Bilim fuarları, çevrenize bilimsel bir gözle bakmanızı sağlar, kendi yaratıcılığınızın farkına varmanıza, yeni beceriler geliştirmenize ve merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olmanıza katkıda bulunur. Bu amaç doğrultusunda hazırlığını yaptığımız fuarımızda Matematik Öğretmenimiz Hatice Döne Gül’ün yürütücülüğünde öğrencilerimiz ve danışman öğretmenlerimiz özverili çalışmalarını ortaya koyacaklar.

Bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyoruz ve tüm İskenderun halkını davet ediyoruz” dedi. Demirçelik Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu Tübitak 4006 Bilim Fuarı 2-3 Mayıs tarihlerinde okulun çok amaçlı salonunda sunulacaktır.Tüm İskenderun halkı davetlidir.   

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.