Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Duduoğlu: ''Sarıseki’ye tır garajı Akçay ve Güzelçay’a 2. tır kamyon garajı yapacağız''

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Dudoğlu, “Türkiye'nin birleştirici gücü” sloganıyla yola çıktığı İskenderun Belediye başkanlığı yarışında “İşimiz gücümüz İskenderun” diyerek “Kentimizi yeniden ayağa kaldırmak ve asgari şartlarda İskenderun'u yaşanabilir hale getireceğiz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.03.2024 13:11
Haber Güncellenme Tarihi: 28.03.2024 13:19
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
Duduoğlu: ''Sarıseki’ye tır garajı Akçay ve Güzelçay’a 2. tır kamyon garajı yapacağız''

Sarıseki, Akçay ve Güzelçay Mahallelerinde sakinlerle buluşmasında Sarıseki’ye tır garajı Akçay ve Güzelçay’a 2. tır kamyon garajı yapılacağının müjdesini verdi.
CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Dudoğlu, mahalle sakinleri ile buluştuğu toplantılarda “Sarıseki’ye tır garajı Akçay ve Güzelçay’a 2. tır kamyon garajı yapacağız. Ağır sanayinin depolama alanlarının yoğun olarak bulunduğu Sarıseki bölgesinde tır garajı yapacağız lojistik ve maden ocaklarının yoğun olarak bulunduğu Akçay ve Güzelçay mahallelerinde alternatif yollarla tır ve kamyonların kullanıp Park edebileceği ikinci bir tır kamyon garajı yapacağız. Bölgemizin bu sıkıntısını da ortadan kaldıracağız” dedi. 
CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Duduoğlu, kentin yönetimine geldiğinde verilecek hizmetlerle ilgili şunları söyledi: “Şehrin altyapı sorunlarını çözeceğiz şehir planının yeniden hazırlayıp kentsel dönüşümünü sağlayacağız. İskenderun’un altyapı sorunlarını çözeceğiz. İskenderun'a kent meydanları kazandıracağız Özel günlerde sosyal kültürel siyasal ve ticari amaçlar için bu alanı kullanıma açacağız.  Yaşanabilecek yeşil alanlarla ile donatarak ve sahil şeridini yeniden düzenleyeceğiz. Belediyemize ait olan binalar, İskenderun’umuzun şehir içi yolları, park ve bahçe aydınlatmalarını çevreci bir yaklaşımla güneş enerjisi sistemleri ile aydınlatacağız. Bu projemizi yenilenebilir enerji projemiz ile yaşama geçireceğiz. İskenderun'a kent meydanları kazandıracak yaşanabilecek yeşil alanlar ve sahil şeridin düzenlenmesini hayata geçireceğiz. Deprem sonrası yeniden yapılandıracağımız İskenderun’u iklim değişikliğinin etkilerini de dikkate alarak iklime dirençli bir kent konumuna getireceğiz. Otopark sorunumuzu çözmek için kapalı ve açık otoparklar yaparak trafik yoğunluğunu kalıcı olarak ortadan kaldıracağız.”
İşlevsel bir Acil ve Afet Durum Yönetim Müdürlüğümüz olacak
6 Şubat depremlerinde çok acılar yaşayan ilçemizin olası bir afette işlevsel bir müdürlük olarak Acil ve Afet Durum Yönetim Müdürlüğü’nün hizmet vereceğini söyleyen Mehmet Duduoğlu, “Acil ve Afet Durum Yönetim Müdürlüğü bünyemizde afetler için yönetim merkezi, arama kurtarma ekibi ve acil müdahale merkezi kuracağız. Açacağımız psikolojik danışman merkezleri ile 6 Şubatta yaşadığımız deprem sonrası psikolojik sorunlar yaşayan halkımıza eğitimli ve deneyimli psikologlarla halkımıza destek vereceğiz.” Dedi.
Çeşmelerinden akan suların içildiği, esnafının ve halkının hak ettiği belediyecilik hizmetini daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabildiği kapalı semt pazarları olan, dar gelirli ailenin üniversitede okuyan gencine karşılıksız burs veren, parklarda oyun oynayan çocuklara güvenli alanlar oluşturan bir Belediye yaratacaklarını ifade eden Mehmet Duduoğlu, İskenderun’u yeniden ayağa kaldırmak ve İskenderun’u yaşanabilir hale getirmek için yola çıktığını belirterek toplumun her kesiminden destek istedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.