Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Erasmus+ “DIGITAL YOUTH” adlı Projenin Kapanış Toplantısı Romanya’da Gerçekleşti

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Belen Kaymakamlığı ortaklığında Romanya’dan ASALT- Asociata Sociala a Lucratorilor de Tineret Derneği koordinatörlüğünde Erasmus+ Gençlik Alanında Küçük Ölçekli Ortaklıklar kapsamında “DIGItal youTh” projesinin kapanış toplantısı 20-21 Haziran 2023 tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2023 14:54
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
Erasmus+ “DIGITAL YOUTH” adlı  Projenin Kapanış Toplantısı Romanya’da Gerçekleşti

Projeye Belen Kaymakamlığı’nı temsilen Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM, İngilizce Öğretmenleri Suham ŞAMLI ve Fatma ÜNAL katıldı.

Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM; Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve dijital araçların kullanımına yönelik olan projenin 01 Şubat 2022’de başladığını belirterek, proje süresi içerisinde öğretmen ve öğrencilerin teknolojiyi etkili ve verimli biçimde kullanabilmeleri için çalışmalar yapıldığını; ayrıca, Eylül ayında Romanya’da Türkiye’den 6 öğretmen, Romanya’dan 8 gençlik çalışanının katılımıyla 5 günlük eğitim kursu düzenlendiğini, kurs sonrası katılım sağlayan kişilerin kendi bölgelerinde gençlerin dijital araçları öğrenmeleri için eğitimler düzenlediklerini belirtti.

Projenin ve fikri çıktıların tanıtımının yapılacağı çoğaltıcı etkinlikler kapsamında Temmuz ayında Türkiye’de kapanış toplantısının yapılacağı bilgisini de açıkladı.

Gençlerin teknoloji kullanımı alanında ihtiyaçları analiz edilerek oluşturulan “Digital haritalama” adlı rapora ve sınıf içinde öğretmenlerin kullanabileceği uygulamalara https://digityouth.com web sitesinden ulaşılabilecektir.

Belen Kaymakamı Sayın Mahmut Sami YILMAZ, “Erasmus+ projelerinin kültürlerarası benzerlik ve farklılıkları keşfetmek, karşılıklı saygı ve hoşgörü bilincini geliştirmek adına, farklı kültüre ait bireylerin birbirini tanımaları, kültürlerarası farkındalıklarını arttırmaları, gelişen dijital ortamı takip ederek kendini geliştirmeleri açısından büyük önem taşımaktadır. Bu eğitimler, ülkemize ve proje ortağı ülkelere de katma değer sağlamaktadır. Projelerden sorumlu Koordinatörümüz Yeliz SEVİM’e, ev sahibi Cristi FLORESCU’ya, katılımcı öğretmenlerimize ve emeği geçen tüm ekibe teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.