Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

‘HATAY’I YENİDEN DÜŞÜNMEK’ ÇALIŞTAYI 19 EKİM’DE ANKARA’DA YAPILACAK

Hatay Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan Hatay Planlama Forumu’nun, ‘’Kritik Yaşam Altyapıları Odağında Hatay’ı Yeniden Düşünmek’’ adlı çalıştayı, 19 Ekim Perşembe günü Ankara’da 09.00’da gerçekleştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 11.10.2023 15:32
Haber Güncellenme Tarihi: 11.10.2023 17:10
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
‘HATAY’I YENİDEN DÜŞÜNMEK’ ÇALIŞTAYI 19 EKİM’DE ANKARA’DA YAPILACAK

TOBB’un Söğütözü ETÜ Yerleşkesinde yapılacak çalıştayda, Hatay’daki sağlık, hukuk, çevre sorunları, ulaşım, lojistik, imar, yapılaşma ve yerleşim konuları ele alınacak ve tarihi- kültürel varlıklar, afet yönetimi ve iletişimi, çalışma, istihdam ve kentin sorunları için çözüm önerileri sunulacak.

Bir gün içinde eş zamanlı olarak üç eksende yapılacak çalıştaylar, proje ekibi tarafından hızlıca değerlendirilerek gün sonunda katkı veren uzmanlar grubu ile paylaşılacak.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Prof. Dr. Koray Velibeyoğlu, TEPAV Yöneticisi Prof. Dr. Güven Sak’ın da konuşma yapacağı çalıştayda, HBB yöneticileri şehrin son durumu ve ihtiyaçları konusunda bilgiler aktaracak.

Hatay’daki aktörlerin de katılımı ile 26 Ekim 2023 tarihinde de benzer içerik ve tasarım ile düzenlenecek çalıştay, yerelden ve bölgeden de katkıların alınmasını amaçlıyor.

Çalıştaya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın da katılması bekleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.