Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

‘Hatay'ı Yeniden Düşünmek’ Çalıştayı Ankara'da düzenlenecek

Hatay Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan Hatay Planlama Forumu’nun, ‘’Kritik Yaşam Altyapıları Odağında Hatay’ı Yeniden Düşünmek’’ adlı çalıştayı, 19 Ekim Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 17.10.2023 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
‘Hatay'ı Yeniden Düşünmek’ Çalıştayı Ankara'da düzenlenecek

Çalıştayda, Hatay’daki sağlık, hukuk, çevre sorunları, ulaşım, lojistik, imar, yapılaşma ve yerleşim konuları ele alınacak ve tarihi- kültürel varlıklar, afet yönetimi ve iletişimi, çalışma, istihdam ve kentin sorunları için çözüm önerileri sunulacak.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünden Prof. Dr. Koray Velibeyoğlu, TEPAV Yöneticisi Prof. Dr. Güven Sak’ın da konuşma yapacağı çalıştayda, HBB yöneticileri şehrin son durumu ve ihtiyaçları konusunda bilgiler aktaracak.

Gazi Mahallesi Mevlana Bulvarı No:2/f Yenimahalle-Ankara adresinde saat 09.00’da başlayacak ve bir gün içinde eş zamanlı olarak üç eksende yapılacak çalıştaylar, proje ekibi tarafından hızlıca değerlendirilerek gün sonunda katkı sunan akademisyen, uzman ve teknokratlar ile paylaşılacak.

Çalıştaya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın da katılması bekleniyor.

Tüm aktörlerin katılımı ile 26 Ekim 2023 tarihinde Hatay’da da benzer içerik ve tasarımla düzenlenecek çalıştay ile yerelden ve bölgeden de katkıların alınması amaçlanıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.