Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Hatay İçme Suyu ve Arıtma Tesisi’nde Geçici Kabul Çalışmaları Tamamlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Hatay’a yaptığı yatırımlarla Hatay ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Hatay ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Hatay’da tarımın geliştirilmesine yönelik yatırımlarla halkımızın takdirini kazanan DSİ, içme suyu ve arıtma tes

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2020 20:12
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
Hatay İçme Suyu ve Arıtma Tesisi’nde Geçici Kabul Çalışmaları Tamamlandı
 Hatay’da 16 mahalleye yılda 35,32 milyon metreküp arıtılmış içme ve kullanma suyu temin edeceğiz

DSİ olarak insanın, toprağın kısacası bütün canlıların olmazsa olmazı olan “Su”yu temin ediyor, bütün canlıların ihtiyacını gideriyoruz. Bu kapsamda “81 İl İçme Suyu Eylem Planı”nı hazırladık. Bu plan çerçevesinde de şehirlerimizin 2040-2050-2071 yıllarına kadar olan içme suyu meselesini çözüme kavuşturuyoruz.  

Hatay İçme Suyu ve Arıtma Tesisi ile Hatay Merkez ve Samandağ ilçelerine bağlı 16 mahalleye yılda 35,32 milyon metreküp arıtılmış içme ve kullanma suyu temin edilecektir. Bu önemli projede bugüne kadar; tüm binalar tamamlandı. Filtre binası nozulların montajı ve havuzların basınç testleri tamamlandı. İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin en önemli aşamalarından olan ve işletmeye alınmadan önce yapılması gereken performans testleri başarı ile gerçekleştirildi. Geçici kabul aşaması da tamamlanan Hatay İçme Suyu ve Arıtma Tesisi işletme aşamasına getirildi. Bu önemli çalışma ile günlük 123.000 m³ (Yıllık 35,32 hm³) ham su arıtılarak içme suyu temin edilecektir.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.