Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

HATODER'den Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel'e Ziyaret

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve dernek yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz yerel seçimlerde Defne Belediye Başkanlığına seçilen İbrahim Güzel’i makamın da ziyaret ederek yeni görevinde başarı dileklerinde bulundular.

Haber Giriş Tarihi: 16.05.2019 13:28
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
HATODER'den Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel'e Ziyaret

Başkan Burhan Kerimoğlu, toplumsal bir halk sağlığı sorunu olan talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda ülkemiz ve ilimiz genelin de yapılan çalışmalardan bilgiler aktardı. Yapılan bu çalışmaların toplumun yararına çok ciddi bir sağlık sorununu ortadan kaldırmaya yönelik olduğuna değinerek bu çalışmaların hasta bebek doğumlarının önüne geçmek olduğu gibi mevcut hastalarında, sosyal yaşamlarına katkı sağlamak için federasyon ve dernek olarak çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Kerimoğlu, hastalığı kişilere anlatmayı sürdürerek mevcut hastaların sorunlarına çözüm bulmak için elimizden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışmaktayız, dedi.    

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti ve kısaca şunlara değindi. Bu hastalıklar yıllardır ilimiz başta olmak üzere ülkemizin Akdeniz’e kıyısı olan birçok şehrin de ve iklim kuşağında yer alan illerin de  hastalığın adından söz edildiğini bilmekteyiz. Hasta sayısı bakımından ilimizin diğer illere göre ilk sıralarda yer alması üzücü olduğu kadar düşündürücüdür.

Hastalığın önlenmesi ve mevcut hastaların sosyal sorunlarını önleme adına alınan tedbirleri elden bırakmadan sürdürmek gereklidir. Çünkü bu tedbirler elden bırakıldığı andan itibaren ilimizde %6-7’ler civarında ki potansiyel olan taşıyıcılık oranları artış gösterebilir. Hasta bebek doğumları artabilir bundan dolayı halkımızın bilinç düzeyleri sürekli olarak siz sivil toplum kuruluşları tarafından taze ve zinde tutulmalıdır. Bu konuda belediye olarak bizlere düşen görevlerde sizlere her daim yardımcı olacağımızı ve katkılar sunacağımızı bilmenizi isterim, dedi. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.