Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

HBB MECLİSİ LÜTFÜ SAVAŞ’A KONTEYNER VE AFETEVİ HİBELERİ İÇİN YETKİ VERDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi 2023 yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 11.10.2023 00:17
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
HBB MECLİSİ LÜTFÜ SAVAŞ’A KONTEYNER VE AFETEVİ HİBELERİ İÇİN YETKİ VERDİ

HBB Başkan Başkan Vekili Fedai Yücedal yönetiminde yapılan meclis toplantısında 50 gündem ve 3 ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Meclis, ilk olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın gündeme aldığı önemli maddeler görüşülerek başladı.

Toplantıda,

Doğan Holding tarafından İskenderun ilçesi Nardüzü Spor Tesisleri içerisinde kurulması planlanan 110 adet konteynerın hibe edilmesine ilişkin sözleşme ve protokol imzalamaya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Arman Şahin Danışmanlık tarafından da 310 adet hafif çelik prefabrik afetevinin yapımına ilişkin protokol ve sözleşme imzalamaya HBB Başkanı Lütfü Savaş’a meclis tarafından yetki verildi.

Millet ve Cumhur İttifakı 6 Şubat Depremi’nde binlerce müdahale çalışması gerçekleştiren ve cankurtaran HBB İtfaiye personeline teşekkür etti. Ayrıca mecliste, fazla çalışma ücretinin 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere üst sınırdan ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.

Mecliste, bünyesinde 300’den fazla Avrupa şehri barındıran ve ekonomik kalkınma, çevre ve  ulaşım hareketlilik, sosyal konular, kamu hizmetleri ve yerel yönetimleri etkileyen birçok konuda çalışmalar yapan Avrupa Şehirler Birliği(Eurocities) üyelik sürecinin yürütülmesine onay verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.