Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

HBB VE MKÜ İŞ BİRLİĞİYLE PERSONELE KAMU İHALE KANUNU EĞİTİMİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi iş birliğiyle hazırlanan ve HBB Yerleşkesi Meclis Salonu’nda HBB personellerine yönelik Kamu İhale Kanunu eğitimi verildi.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2024 14:52
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 14:55
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
HBB VE MKÜ İŞ BİRLİĞİYLE PERSONELE KAMU İHALE KANUNU EĞİTİMİ

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına bağlı Eğitim Şube Müdürlüğünce düzenlenen eğitimde, MKÜ İç Denetçisi İbrahim Ekiz tarafından 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu hakkında genel bilgiler verildi.

İlgili eğitimde Kanun’da öne çıkan mal alım ihaleleri, teknik şartnamenin hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar, doğrudan temin yönteminin nasıl yapıldığı, muayene kabul işlemleri, ihaleye katılımdaki genel kriterler gibi konular ele alındı.

Ayrıca katılımcılar tarafından soru cevap şeklinde örneklemelerle mevzuat hükümleri ile uyulması gereken temel kurallar hakkında da bilgiler verildi. 

HBB yetkilileri, eğitimin hem Büyükşehir Belediyesinin etkin bir şekilde işleyişine katkı sağlamak hem de personelin daha bilinçli ve yetkin bir şekilde görev yapmasını desteklemek amacıyla düzenlendiğini aktardı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.