Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İngilizce Öğretmenleri Erasmus+ Projesi İle Gönüllük Temalı Eğitim Aldı

Erasmus+ Projeleri kapsamında; 10-20 Mayıs 2019 tarihleri arasında Romanya’nın Yaş şehrinde gerçekleşen, Belen Kaymakamlığı’nın ortak olduğu “New Vision, New Volunteers” isimli gençlere gönüllü olmanın önemi anlatma ve gençleri gönüllü olmaya teşvik etme konulu Erasmus+ projesine, Kaymakamlığı temsilen 5 İngilizce Öğretmeninin katılımı sağlandı.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2019 17:55
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
İngilizce Öğretmenleri Erasmus+ Projesi İle Gönüllük Temalı Eğitim Aldı
 Romanya Youth ALMA Derneği’nin ev sahipliğinde 6 farklı ülkeden (Türkiye, Romanya, İtalya, İspanya, Polonya ve Malta) 24 gençlik çalışanının katılımında düzenlenen proje çalışmalarında, ülkemizi temsil eden ekip, projenin amacına ulaşması için yaptıkları sunum ve etkinliklerle eğitim süresince aktif katılım gösterdiler. 

On gün süren yoğun proje programı boyunca, gönüllülük projelerinin önemini anlama, gençleri gönüllü olmaya teşvik etme, gençlere ne istediklerini bulmaya yönlendirmek adına katılımcıların hem bireysel, hem de çevresel farkındalıklarını artıracak çalıştaylar düzenlendi. Bu etkinliklerin dışında, farklı kültürlerden bireylerin birbirlerini tanımaları ve kültürler arası farkındalıklarını artırmaları amacıyla katılımcı ülkelerin kendi geleneklerini tanıttığı kültür geceleri düzenlendi.

Okul ziyaretleri esnasında katılımcılar Romanya’daki öğrencilerle birlikte yaygın eğitim metotlarının kullanıldığı etkinlikler düzenleme fırsatı buldu.

Ayrıca, projedeki katılımcılarımız 19 Mayıs’ın 100. Yılında Romanya’da Türk Bayrağı’mızı dalgalandırmaya vesile oldular.

Kaymakam Hayrettin BASKIN; Erasmus+ projeleriyle öğretmenlerin kendilerini sosyal ve mesleki alanda bir adım daha ileriye taşıdığını, Belen Kaymakamlığı olarak bu ve buna benzer projelerin devam edeceğini belirterek,  emeği geçen Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM’e teşekkür etti.

 

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.