Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İSTE’DE DENİZCİLİK KARİYER GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Kış Kariyer Günleri kapsamında denizcilik firmaların üst düzey yöneticileri ve sektör temsilcileri öğrencilerle bir araya geliyor.

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 11:57
Haber Güncellenme Tarihi: 01.12.2023 12:12
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
İSTE’DE DENİZCİLİK KARİYER GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Kış Kariyer Günleri kapsamında denizcilik firmaların üst düzey yöneticileri ve sektör temsilcileri öğrencilerle bir araya geliyor. İlki 27 Kasım’da düzenlenen programlar 15 Aralık’a kadar devam edecek. Düzenlenen kış kariyer seminerlerine İSTE Rektör Yardımcısı ve Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Meltem Eken’in iştirak ettiği toplantılara Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

Denizcilik sektörünün önemli firmalarından temsilcilerin öğrencilerle bir araya gelmesi öğrenciler için bir yandan mesleki hayatlarında iyi bir kariyer planlaması yapmaları için fırsat sunarken diğer yandan uzun dönem deniz stajları için imkanlar sunuyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen seminerlerde Personel Müdürü KPT. Murat Şahin, Eğitim Enspektörü KPT. Mehmet Arda Tuncalı, Personel müdürü KPT. Ferit Gökdeniz’i misafir eden İSTE alanında uzman isimleri ağırlamayı ilerleyen günlerde de sürdürecek.

Büyük ve güçlü Türkiye yolunda ihtiyaç duyulan nitelikli denizciler yetiştirdiklerini ifade eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Öğrencilerimizin teorik eğitimlerini pratikle desteklemesi sektör için çok önemli. Mezun olduklarında kendilerini nelerin beklediğini ilk ağızdan öğrenmeleri, akıllarındaki soruları sorma imkânı elde etmeleri noktasından sektörden isimleri sıklıkla İSTE’de ağırlıyoruz. Sektör ile öğrencilerimizi bir araya getiren öğretim elemanlarımıza ve konuşmacı misafirlerimize teşekkür ediyorum. Düzenlenen buluşmaların öğrencilerimizin en yüksek faydasına olmasını diliyorum.” Değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.