Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İSTE’DEN ÇELEBİ HAVA SERVİSİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile Çelebi Hava Servisi A.Ş arasında eğitim- öğretim, araştırma ve istihdam konuları hakkında karşılıklı yetki ve sorumlulukların belirlendiği bir iş birliği protokolü imzalandı.

Haber Giriş Tarihi: 13.06.2023 20:21
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2023 00:06
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
İSTE’DEN ÇELEBİ HAVA SERVİSİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile Çelebi Hava Servisi A.Ş arasında eğitim- öğretim, araştırma ve istihdam konuları hakkında karşılıklı yetki ve sorumlulukların belirlendiği bir iş birliği protokolü imzalandı. Eğitim kalitesinin artmasına önemli katkı sağlayan unsurlardan bir tanesinin üniversite-sektör iş birliği olduğuna inanan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) yeni bir anlaşmaya imza attı.

Çelebi Hava Servisi A.Ş ile İskenderun Teknik Üniversitesi iş birliğinde sivil havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu yüksek düzeyde teorik ve uygulama bilgisine sahip insan kaynağının yetiştirilmesi, öğrencilerin Çelebi bünyesinde sertifikalı eğitimlerinin almaları ve bu eğitimle başarı ile tanımlanmış olan öğrencilerin Çelebi istihdam programları dahilinde işe alımlarda öncelikli olmalarını kapsamaktadır. Ayrıca protokol kapsamında tarafların uygun görmesi dahilinde; öğrencilere Çelebi ve iştirakleri bünyesinde staj işletme mesleki eğitim uygulamaları kapsamında kontenjan sağlanması, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğretim elemanlarının yer hizmetleri alanında Çelebi süreç ve olanakları dahilinde eğitim vermesi gibi uygulamalar da yer alıyor.

Bu programın uygulandığı nadir üniversiteler arasında yer aldıklarını belirten İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “Üniversitemiz eğitimde kaliteyi yükseltmeye ve öğrencilerine istihdam imkânı sunmaya devam ediyor. Bilime, topluma ve bulunduğu çevresine önemli katma değer sağlayan İskenderun Teknik Üniversitesi öğrencilerine kaliteli eğitimin yanında güzel bir gelecek kazanmaları adına da destek olmaktadır. Öğrenim gören öğrencilerimiz teorik ve beceri eğitimlerini, İşletmede Mesleki Programı ile geliştirme imkânı bulmaktadır. Bu kapsamda her sektörden birçok işletme ile iş birliği sağlamış durumdayız. İş birliği sayımızı artırmak için diğer pek çok firma ile de görüşmelere devam ediyoruz. İSTE’yi daha ileriye taşımak görevimiz. Bu bağlamda öğrencilerimize bu imkânı sağlayan Çelebi Hava Servisi’nin kıymetli yöneticilerine ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

İSTE ile Çelebi Hava Servisi arasında geçtiğimiz yıl imzalanan protokol kapsamında İskenderun Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Yönetimi Bölümünde eğitim gören 21 öğrenci İstanbul Havalimanı, Antalya Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Kayseri Havalimanı, Samsun Çarşamba Havalimanı, Trabzon Havalimanı, Van Ferit Melen Havalimanı ve Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda uygulamalı eğitime devam ediyor. Program sonunda ise öğrencilerin istihdam edilme süreci başlayacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.