Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İSTE’Lİ AKADEMİSYEN YILIN TEZİ ÖDÜLÜNÜ YÖK BAŞKANI’NDAN ALDI

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Berre Kümük “En Başarılı Doktora Tezi Ödülleri” töreninde ödülünü YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’dan aldı.

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2024 19:02
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2024 19:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
İSTE’Lİ AKADEMİSYEN YILIN TEZİ ÖDÜLÜNÜ YÖK BAŞKANI’NDAN ALDI

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Berre Kümük “En Başarılı Doktora Tezi Ödülleri” töreninde ödülünü YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’dan aldı. Bu yıl “97. Yıl En En Başarılı Doktora Tezi Ödülleri” kapsamında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Bilişim Enstitüsü bünyesinde 2023 yılında tamamlanan tezler değerlendirildi. Bu kapsamda İSTE’li Dr. Öğr. Üyesi Berre Kümük’ün Fen Bilimleri Enstitüsünde Prof. Dr. Mustafa İlbaş danışmanlığında tamamladığı “Kömür Gazı Yakıtlı Katı Oksit Yakıt Pillerinin Sayısal ve Deneysel İncelenmesi” tezi birincilik ödülüne layık görüldü.

22 Ocak Pazartesi günü Gazi Üniversitesinde düzenlenen törene YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar katıldı ve birincilik ödüllerini takdim etti. Dereceye giren öğrenci ve danışmanları tebrik eden Prof. Dr. Özvar, üniversitelerin kalite süreçlerini çok yakından takip ettiklerini ve üniversiteleri bu gayretleri sebebiyle desteklediklerini kaydetti.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölüm Başkanımız Doktor Öğretim Üyesi Berre Kümük’ü tebrik ediyor, başarılarının devamını dilerim. İSTE Ailesinin her akademik personelinin bilime ve üniversitemize yaptığı çalışmalar gönlümüzün birincisidir. Bu şekilde somut ödüllere dönüşmesi ise bizim için mutluluk ve gurur sebebidir. Bizler, İSTE’den güzel haberler vermek üzere gayretle çalışıyoruz; ve elbette daha nice güzel haber almayı temenni ediyoruz.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.