Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İTSO Başkanı Yılmaz, TÜFAD’ın Genel Kuruluna Katıldı

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, TÜFAD (Türkiye Futbol Antrenörler Derneği) Hatay Şubesi’nin 12. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 13.06.2023 12:24
Haber Güncellenme Tarihi: 13.06.2023 12:06
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
İTSO Başkanı Yılmaz, TÜFAD’ın Genel Kuruluna Katıldı

Merkezi İskenderun’da bulunan TÜFAD (Türkiye Futbol Antrenörler Derneği) Hatay Şubesi’nin gerçekleştirilen 12. Olağan genel kurulunda güven tazeleyen Başkan Yaşar Düzen, il genelindeki stat sorununa dikkat çekti.

İTSO Başkanı Yılmaz; “Şehrin Dinamikleri Elini Taşın Altına Koymalı”

Genel kurula katılan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “İTSO olarak her zaman TÜFAD’ın yanında olduk. Desteklerimizi esirgemedik. Bundan sonra da sizlerin yanınızdayız. İskenderunspor’a ve futbola gönül vermiş Futbol Antrenörlerimiz sayesinde Türk futboluna sayısız yıldızlar kazandırdık. Bundan sonra da geleceğin yıldız futbolcularının bölgemizden çıkacağına inancım tamdır. Tüm zorlukları ve kısıtlı imkanlara rağmen bulunduğu konum itibari ile önemli bir yerde bulunan İskenderun sporumuzu daha iyi yerlere getirebilmek için el birliği ile çalışmamız lazım. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi, spor sanat ve ekonomisi ile aynı orantıdadır. Şehrimizde en büyük ihtiyacını hissettiğimiz stadyumun bir an önce yapılması lazım. Bu konuda bizlerde üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Temennimiz, İskenderun spor başta olmak üzere TÜFAD ve spor camiasının kenetlenmesi gerekiyor. Bu şehrin dinamikleri elini taşın altına koyması lazım” dedi.

Genel Kurulda üyelere hitap eden TÜFAD Hatay Şube Başkanı Yaşar Düzen ise, pandemi ve deprem felaketiyle karşı karşıya kalan bölgede profesyonel futbolun süratle normalleşmesini sağlamak için çalışmalar yapılması gerektiğine dikkat çekerek; “Bu konuda yönetimimize ve istişaremize büyük görev düşüyor. Stadyumlar malum konteyner kent ve çadır kent olmuş durumda. Ama bu normalleşmeyle birlikte bunları da aşacağız” dedi.

Derneğin bundan sonraki hedefinin de özellikle futbolda normalleşmeye katkı sağlamak olduğuna işaret eden Başkan Yaşar Düzen; “Çünkü amatör futbol insanları zararlı alışkanlıklarından özellikle gençleri bir nebze de olsa alıp çekiyoruz. Futbolun ve profesyonel futbolun bir önce normalleşmesini istiyoruz. Ayrıca üst liglerde oynayan ilimizde Hatay sporumuz ve İskenderun sporumuz var” diye konuştu.

12. Olağan Genel Kuruluna tek listeyle gidilen TÜFAD (Türkiye Futbol Antrenörler Derneği) Hatay Şubesi yeni yönetimi Yaşar Düzen Başkanlığında seçildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.