Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İTSO’da Ekim Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

İTSO Başkanı Yılmaz, “ Filistin’de Yaşanan Savaşın Bitmesi Kalıcı ve İstikrarlı Bir Barışın Sağlanması Lazım”

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2023 15:30
Haber Güncellenme Tarihi: 26.10.2023 16:10
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
İTSO’da Ekim Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Ekim ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Zeki Altun Başkanlığında gerçekleştirildi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Ekim Ayı Meclisinde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Tüm dünyanın gözleri önünde Gazze’de yaşanan insanlık dramının bir an önce son bulmasını, savaşın bitmesini ve bölgede kalıcı ve istikrarlı bir barış ortamının sağlanmasını diliyoruz” dedi.

İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Yönetim, Meclis ve tüm üyelerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını da kutladığı konuşmasında; “100. Yılına girdiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı şimdiden kutluyor, demokrasinin ve insan haklarının, hukukun üstünlüğünün ve laikliğin teminatı olan cumhuriyetimizle birlikte nice 100 yıllar geçirilmesini diliyorum” dedi.

Ülke ve bölge ekonomisinde yaşanan son gelişmeleri Meclis Kürsüsünden aktaran İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Son birkaç yıldır, dünyada ardı ardına ilgi çekici gelişmelerin yaşandığı bir süreçten geçmekteyiz. Pandeminin etkilerinin azaldığı dönemde başlayan Rusya-Ukrayna savaşı henüz sıcaklığını korurken, dünya gündemi bu kez de İsrail-Filistin savaşıyla sarsılmıştır. Tüm dünyanın gözleri önünde Gazze’de yaşanan insanlık dramının bir an önce son bulmasını, savaşın bitmesini ve bölgede kalıcı ve istikrarlı bir barış ortamının sağlanmasını diliyoruz. 6 Şubat deprem felaketi, seçim maratonu ve son dönemdeki faiz artışları da, iç piyasayı etkileyen gelişmeler olarak değerlendirilmektedir.

Tüm bu hususlar birlikte değerlendirildiğinde, özetle ifade etmek gerekirse, hem ülke dışındaki hem de ülke içindeki gelişmeler, önümüzdeki yakın tarih için ülke ekonomisi adına maalesef olumlu bir tablo ortaya koymamaktadır” dedi.

İTSO Ekim ayı meclis toplantısında, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Yüksel Cirdi, gelir ve giderler ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.

Meclis toplantısında ayrıca depremde hayatını kaybeden meclis üyeleri, üyeler ve İTSO personelleri de anıldılar.

Ekim ayı Meclis toplantısında, gündemdeki konular görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.