Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Karaağaç, ‘Limon Çiçeği Festivali’ ile Turizme Dev Bir Adım Atmak İstiyor!

Hatay’ın en büyük mahallelerinden biri olan Karaağaç’ta tanıtım için sivil toplum kuruluşları harekete geçiyor. Bu amaçla ilk adımı atan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karaağaç şubesi, bir festival düzenlenmesi için gerekli adımları atmaya hazırlanıyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2019 21:25
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
Karaağaç, ‘Limon Çiçeği Festivali’ ile Turizme Dev Bir Adım Atmak İstiyor!
 İlçe Olması Sürekli Gündemde

Arsuz’a bağlı Karaağaç Mahallesi, gerek yüzölçümü, gerekse nüfus bakımından büyük bir bölgeyi kapsıyor. Bu dikkate alınarak Karaağaç’ın ilçe olması sürekli gündeme geliyor. Son yerel seçimde tek mahalle fakat üç ayrı bölge olarak muhtarlık seçimi yapıldı.

İklim, Deniz, Temiz Hava Ve Doğa Müsait

Konumu itibariyle tarımın yanında temiz hava, güneşli bir iklim, deniz ve zengin bir doğaya sahip mahallede önümüzdeki yıldan itibaren ‘Limon Çiçeği Festivali’ yapılması için ADD yönetimi ciddi bir gayretin içine girdi. Karaağaç halkının bu yöndeki beklentisini hayata geçirmek için ADD Şube Başkanı Kemal İşkarak ve yöneticiler, protokol ziyaretleri yaparak festivalin geleneksel şekilde düzenlenmesine start vermeyi planlıyorlar.

Ulaşım Sorunu Yok

Karaağaç’a ulaşım sorunu bulunmuyor. Karayoluyla İskenderun, havayoluyla Antakya üzerinden ulaşım mümkün. Ayrıca Arsuz-Samandağ sahil yoluna başlanması sonucu kesintisiz ulaşım kolaylaştı. HADO Deniz seferlerinin de Arsuz’dan başlayacak olması ayır bir avantaj olarak gösteriliyor.

 Tanıtım Ve Kent Yaşamında Canlılık Amaçlanıyor

Başkan İşkarak, “Karaağaç mahallemizin artık iyi bir tanıtıma ihtiyacı var. Gerekli altyapıyı oluşturmak için el birliğiyle her yıl bu aylarda ‘Limon Çiçeği Festivali’ turizme de büyük katkı sağlayacaktır. Yöresel yemekler, yarışmalar, tanıtımlar, sosyal etkinlikler ve konserler bu festivalin içeriğini oluşturacaktır. Mahalle ve bölge esnafı bu sayede hareketli günler yaşayacaktır.” Dedi.

Festival Yeri Halk Plajı Olacak Mı?

Festivalin yeri ile ilgili olarak geniş bir alanı bulunan Karaağaç’ta halk plajının bulunduğu bölge ilk etapta önerilecek. Adana’da her yıl nisan ayı başlarında yapılan ‘Portakal Çiçeği Festivali’nin büyük ilgi gördüğü hatırlatılarak ‘Limon Çiçeği Festivali’ne de çevre illerden büyük katılım gerçekleşebileceği hesaplanıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.