Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MKÜ’de Öğrencilere Olay Yeri İnceleme Teknikleri Eğitimi Verildi

Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Konferans Salonunda Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğüne bağlı Olay Yeri İnceleme Ekipleri tarafından, Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümünde eğitim gören 195 öğrenciye, Olay Yeri İnceleme Teknikleri Eğitimi verildi.

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2020 21:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
MKÜ’de Öğrencilere Olay Yeri İnceleme Teknikleri Eğitimi Verildi
 Öğrencilerin bilgi ve deneyimlerinin artırılmasına yönelik verilen eğitimde, adli vakalarda olay yeri yönetimi ve güvenliği, maddi bulgu türlerinin tanınması ve korunması, hukuki boyutu, afet personelinin sorumlulukları konularında bilgi ve tutum kazandırmak amaçlandı. Afet ve acil durumlarda olay yerlerinde yapılması gerekenler ve temsili olay yeri incelemesi konusunda teorik ve pratik bilgiler verildi.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğretim elemanları tarafından organize edilen ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü İdris Kan ve Komiser Hakan Yalçın başkanlığında Olay Yeri İnceleme Ekiplerinden uzman İbrahim Arslan, Tahsin Sürmeli, Mutlu Bedir, Doğucan Dama ve Bomba Uzmanı İlker Altunbaş tarafından Kriminal Teknikler, Delil Toplama, Ülkemizde ve Dünyada Meydana Gelen Afet Olayları, adli durumlarda izlenecek prosedürler ve hukuksal boyutları ile ilgili bilgilendirilmeler sağlandı. Teorik eğitimin ardından, olay yerinde yapılması gerekenler ve temsili olay yeri incelemesi konusunda pratik bilgiler verildi. Hatay İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan özel eğitimli bomba arama köpeği ile araç içinde patlayıcı madde bulma çalışması yapıldı. Olay yerinde inceleme aracında bulunan malzeme ve ekipmanlar tanıtıldı. Temsili uygulamalar ile öğrencilerin uygulamalı katılımı sağlandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.