Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Öğrenciler Rüzgâr Santrallerini Yakından Tanıdı

TEK Kampüs Okulları Fen Lisesi’nde öğrenim gören öğrenciler Belen’de bulunan şalt merkezini ziyaret ederek rüzgar enerji santralini yerinde görme fırsatı yakaladılar.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2019 19:33
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
flashgazetesi.net
Öğrenciler Rüzgâr Santrallerini Yakından Tanıdı
 Fen Lisesi öğrencileri Cemre Kırmızıoğlu ve Simay Devrim’in okul içinde gerçekleştirdikleri sunumun ardından Güriş Holding’e bağlı Belen Rüzgâr Enerji Santrali’ne hareket eden öğrenci ve öğretmenler yenilenebilir enerji üretimini yerinde görme fırsatını yakaladılar. Öğrencilere temiz enerji üretimi hakkında bilgi veren Belen Rüzgâr Enerji Santrali Müdürü Fatih Anıl, rüzgar türbinlerinin çalışma sistemi hakkında kısa bir sunum gerçekleştirdi.

Ülkemizin en verimli yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan rüzgar enerjisinin önemine dikkat çeken Anıl, “Rüzgar enerji santralleri ülkemizini enerji ihtiyacını karşılaması açısından büyük önem ve potansiyel taşımaktadır. Hem çevreci hem de yenilenebilir özellik taşıyan rüzgar enerjisi doğayla barışık bir kaynaktır. Rüzgar enerjisi, hiç tükenmeyeceği için oldukça verimlidir. Türbinlere gerekli bakımlar da yapılırsa uzun yıllar kullanıma uygundur.” Diye konuştu. Sunumun ardından öğrenciler akıllarına takılan soruları Anıl’a yönelttiler. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.