Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Robiste İle Chatbot Uygulaması

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 6. Teknoversite Günleri’nin ikinci gününün üçüncü konferansında sohbet robotları konuşuldu.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2021 17:58
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
Robiste İle Chatbot Uygulaması

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 6. Teknoversite Günleri ikinci gününün üçüncü etkinliğinin konuğu “Robİste ile Chatbot Uygulaması” başlıklı sunumuyla İSTE Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Arş. Gör. Kadir Tohma oldu..

Tohma, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) akıllı robotu Robiste’nin kullanımı ve yapılan yazılım güncellemeleri hakkında bilgiler verdi. Geliştirdikleri yazılım ile Robiste’ye sohbet/diyalog özelliği eklediklerini belirten Tohma, chatbotların ne olduğu, çalışma prensiplerini, chatbotların hangi amaçlarla kullanıldığı ve kullanılabileceğini dinleyicilere aktardı. Sunumunda yapay zekâ alanındaki gelişmelerin nedenleri ve sonuçlarına değinen Tohma, altyapısı hazır olan bir başka İSTE robotunun bir sonraki Teknoversite Günleri’ne hazır olacağını ifade etti. Ayrıca katılımcılara kendi chatbot yazılımlarını nasıl geliştirebilecekleri konusunda yol gösterdi ve öğrencilere geliştirdikleri yazılımları İSTE’de deneyebilme fırsatı olduğunu belirtti.

Etkinliği kaçıranlar ve yeniden izlemek İSTEyenler İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Resmi Youtube sayfasını (www.youtube.com/ar-getv)  ziyaret edebilir.

  
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.