Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir Önemli Açıklamalarda Bulundu

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir konuk olduğu televizyon programında önemli konulara değindi.

Haber Giriş Tarihi: 30.07.2018 21:31
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.flashgazetesi.net/
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir Önemli Açıklamalarda Bulundu
 Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR geçtiğimiz HRT Akdeniz kanalında yayınlanan gazeteci Ali Yolcu’ nun hazırlayıp sunduğu Demokrasi Bulvarı programının konuğu oldu. Başkan Nehir gündeme dair soruları yanıtladı.

CHP SOSYAL DEMOKRAT BİR PARTİDİR.

Başkan Nehir Konuşmasında:”Cumhuriyet Halk Partisi sol-sosyal demokrat bir partidir. Yapısı gereği İnsanların fikirlerini söyleme hürriyeti olan bir partidir. Sol partilerde fikir özgürlüğünün olması solun yapısı gereğidir. Sadece Türkiye’de değil dünyadaki sol yapılara baktığımızda da çeşitli fikirlerin ifade edildiğini görebiliriz.

Türkiye’deki 24 Haziran seçimlerini değerlendirdiğimizde patimizin oyu ile Cumhurbaşkanı Adayımızın aldığı oy arasındaki farkın bir başarısızlık olarak yorumlanmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi diğer yüzde 50’nin omurgası en güçlü partisidir. Kazanma potansiyeli olabilecek en güçlü parti olduğu için bu partinin adayı ön plana çıkacaktır. Dolayısıyla Muharrem İncenin ön plana çıkması doğal bir sonuçtur. AK Parti adayının kazanmasını istemeyen bir seçmen karşı taraftaki en güçlü adaya oy verir. Böyle bir kabulle başlamamız gerekiyor. Parti rozetini çıkarıp herkesin Cumhurbaşkanı adayıyım denmesi zaten böyle bir farkı getirecekti.”ifadelerine yer veren başkan Nehir, İyi Parti ve HDP’ye giden emanet oylar hesaplandığında CHP’nin oy kaybı olmadığının görülebileceğini ifade etti. Kurultay isteyenleri saygıyla karşıladığını ifade eden başkan Nehir, bugün itibariyle Kurultay tartışmalarının çok gerekli olmadığını belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü, Millet İttifakı ile milyonları birleştiren bir lider olduğunu belirterek yerel seçimlere gidilerken kurultay tartışmalarının çok gerekli olmadığına inandığını ifade etti. Yerel seçime partinin içinde kavgalı bir görüntüyle gitmemesi gerektiğini belirtti. Yerel seçimin Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığında birlik, beraberlik içinde atlatıldıktan sonra parti tüzüğü ve diğer konularda değişim, dönüşüm tartışmalarının yapılabileceği gerektiğine inandığını vurguladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevini başarıyla yerine getirdiğini partinin liderlik sorununun olmadığını ifade etti.

FESTİVALLER KENTİ SAMANDAĞ

Belediyenin ipek baharı festivali Yaz aylarında yapılan Evvel Temmuz festivali, Turizm Festivali, Samountain Motosiklet Festivali ile Samandağ’ın festivaller kenti olma hedefiyle geleceğe taşındığını ifade eden Başkan Nehir Festivallerin ilçenin tanıtılmasına katkı sunduğuna inandığını belirtti. Samandağ Belediyesinin bu çalışmalara katkı sunduğunu ilçenin potansiyellerinin açığa çıkması yönünden bu çalışmaları önemsediklerini ifade etti. Şehrin gelişmesinde kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum örgütlerinin, özel sektörün de, vatandaşlarında görev sorumluluklarının olduğunu belirtti. Şehrin temiz kalmasının el birliğiyle olabileceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.